Два рекорда са унищожени, след като Расмус Хойлунд от Манчестър Юнайтед най-накрая вкара първи гол във Висшата лига
The Mirror | 2023-12-27 | 10:55:19

Най-накрая! След 15 участия във Висшата лига, 19 удара и 1026 минути, човекът на Манчестър Юнайтед, струващ 72 милиона паунда, счупи патеца.

Расмус Хойлунд не можа да посрещне отклонението на капитана на Астън Вила Джон Макгин много по-сладко, след като стреля непоклатимо воле с левия крак от десния стълб на Еми Мартинез и в задната част на мрежата, пред Стретфорд Енд на Олд Трафорд. Облекчението на лицето на датчанина беше ясно за всички, докато той празнуваше, както и радостта на съотборниците му.

„Това е брилянтен завършек“, заяви Али Маккойст, говорейки в коментар за Amazon Prime. „Той го удря с малко огъване на левия крак и това е извън гредата. Това е красив завършек, наистина е така. Няма как да не се почувствате доволни от него. Облекчението на лицето му след над 1000 минути без гол във Висшата лига.“

Началото на живота на Хойлунд в Юнайтед беше несъмнено трудно след преместването му с мега пари от Аталанта през лятото. Привържениците искаха сигурността на Хари Кейн, вместо това те получиха обещанието на 21-годишния играч, закупен на огромна цена след дебютен сезон в Серия А, в който той отбеляза девет гола в 32 мача. През лятото на 2022 г. той се премести само за £14 милиона.

Неговият гол, победата при добрата победа за завръщане с 3-2 над високо летящия Вила, ще облекчи част от напрежението, което несъмнено е изпитвал върху младите си рамене.

„Мина известно време, но да, много съм щастлив“, каза той след мача. „В момента съм най-щастливият човек на живо. Можете да видите и от празненствата.

„Мениджърът има казах преди, вкарах няколко гола в Шампионската лига, но, разбира се, мина известно време във Висшата лига, преди да отбележа. Сега го имам и се надявам да надграждам върху това и да продължа напред."

Босът на Юнайтед Ерик тен Хаг, който протегна врата си, за да подпише с Хойлунд, когато шефовете на клуба го информираха, че Кейн е извън техния бюджет, добави: „Той знае, че може да го направи. На най-високото ниво в Шампионската лига той вкара пет и показа способността си. Той знае, че може да го направи на всяко ниво.

„Висшата лига е близо до Шампионската лига. Така че ще дойде и ще му даде увереност. Когато нападателите имат увереност, те ще вкарат.“

Докато Хойлунд ще се надява да надгради върху добрия си удар, шефът на Вила Унай Емери няма да иска повторение от негова страна.

Вила можеше да оглави таблицата на Висшата лига на Коледа, ако не загубиха точки у дома от Шефилд Юнайтед. Въпреки това разочароващо равенство, те имаха възможността да завършат Boxing Day на върха с победа тук. И след откриването на Макгин и гола на Леандър Дендонкер в 26-ата минута, виланците изглеждаха добре готови да надскочат Ливърпул.

След това те се сринаха.

„Ние контролирахме мача“, каза Емери. „Но изглежда атмосферата ги тласна. Те имат добри играчи, които могат да те накажат, и това се случи.“

Въпреки това, това беше най-различно от неговата страна.

Вила пристигна в Манчестър като единствения отбор, който не губи точки от победна позиция този сезон.

След дубъла на Алехандро Гарначо и победата на Хойлунд, този рекорд, подобно на головата суша на нападателя на Юнайтед, изчезнаха в дим.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия.