Емблематичната фланелка на Португалия с номер 7 на Кристиано Роналдо е връчена на нов играч за ПЪРВИ път от 2007 г.
Daily Mail | 2024-03-23 | 16:52:04

Португалия се изправи срещу Швеция в гръмко 5- 2 триумфират по време на международен приятелски мач на Estadio Dom Afonso Henriques в Гимараеш.

Без своята звезда, Португалия все пак успя да вкара пет различни голмайстора в таблицата с резултатите, включително Матеус Нунес от Манчестър Сити.

39-годишната звезда не игра срещу Швеция, но ще се завърне за мача със Словения на Португалия

Брума от Португалия облече емблематичния номер 7 фланелка, преди да вкарат четвъртия си гол в мача и да празнуват с № 8 Бруно Фернандеш и № 9 Гонсало Рамос 2007

39-годишният Роналдо играе за Ал-Насър, но Евро 2024 може да бъде последният му голям международен турнир

Вашият браузър не поддържа iframes.

Крилото на Брага Брума вписа името си в историческите книги на Португалия, облечейки почитаната фланелка с номер 7, привилегия, запазена почти изключително за Кристиано Роналдо от 2007 г. насам.

Брума влезе в светлината на прожекторите, запълвайки празнината, оставена от отсъствието на техния емблематичен номер 7 нападател, като се приземи в протокола.

Въпреки че започна мача на резервната скамейка, Брума направи значително влияние, след като бе въведен от мениджъра Роберто Мартинес през второто полувреме. Той вкара четвъртия гол за Португалия след асистенция на Бруно Фернандеш.

Брума, който преди това е изразил възхищението си от Роналдо, го описа като своя най-голям идол и роля модел за млади играчи.

Въпреки това, тъй като се очаква Роналдо да се завърне в състава срещу Словения, Брума вероятно ще се върне към обичайната си фланелка с номер 17.

Звездата на Милан Рафаел Леао откри резултата по време на сблъсъка, преди скорошният набор на Манчестър Сити Матеус Нунес да удвои преднината им.

Бруно Фернандеш и Бернардо Силва се завърнаха у дома след мача с Швеция в четвъртък

Халфът на Манчестър Сити Матеус Нунес отбеляза гол, докато изпълняваше национално задължение за Португалия

Капитанът на Манчестър Юнайтед Фернандеш отбеляза гол, преди да асистира на новия номер 7, а Гонсало Рамос от Бенфика подпечата победата в началото на второто полувреме.

За Швеция бяха много търсените Виктор Гьокерес и Густав Нилсон, които вкараха за гостите.

Португалски шеф Роберто Мартинес потвърди след мача, че Фернандеш, Диас, Силва и Палиня са сред осемте играчи, които ще бъдат освободени предсрочно от състава и няма да играят срещу Словения.