Ерлинг Хааланд критикуван за „доста безполезно“ представяне за Ман Сити в Реал Мадрид
The Mirror | 2024-04-10 | 19:58:49

Бившият полузащитник на Тотнъм и Реал Мадрид Рафаел ван дер Ваарт закла Ерлинг Хааланд за „много лошото“ му представяне при равенството 3-3 на Манчестър Сити на Бернабеу.

Халанд показа жалко представяне по време на първия четвъртфинален мач от Шампионската лига. Той беше тих, физически доминиран от Антонио Рудигер и неспособен да окаже влияние върху играта. Всъщност норвежецът имаше само 20 докосвания, един удар към вратата, нито един успешен дрибъл и загуби притежанието седем пъти.

Това беше разочароваща нощ за 23-годишния играч и Ван дер Ваарт, който вкара 171 гола в 538 изяви през цялата му кариера, критикуват Хааланд за представянето му в Мадрид. „Ерлинг Хааланд беше много лош“, каза холандецът в Ziggo Sport. „Ако не вкара, той е доста безполезен. Намирам го за много среден играч на топката.“

Сити допринесе за забавен трилър с шест гола срещу Реал. Те поведоха през първите две минути чрез Бернардо Силва, преди домакините да ги върнат, като Рубен Диас вкара мрежата си за изравняване, преди Родриго да вкара, за да ги изведе напред.

Въпреки това отборът на Пеп Гуардиола изравни в средата на втория период, след като Фил Фодън удари от границата на зоната. След това няколко минути по-късно Йоско Гвардиола ги върна напред с превъзходен удар от 25 ярда. Сити обаче не можа да се задържи, тъй като Реал отговори на изравняването с Федерико Валверде, който заби от воле.

Говорейки след мача, Гуардиола каза: „Фантастични голове и за тримата [на Сити], както и за Валверде. Имахме съжаление за отклоненията, но това е футбол. Това, което най-много ми хареса, е как играхме в второ полувреме, губене с 2-1, играейки тук без много спокойствие.

„Те са толкова опасни при преходите и можеха да вкарат повече голове, но ние контролирахме мача наистина добре. Един от ключовите моменти в тези игри е емоционалната стабилност. Това е фундаментално.

„Вземете добрите моменти и бъдете стабилни в лошите моменти. Това е Мадрид, това е специално. Ние вървим 2-3, но тук никога не свършва. Ние вземаме резултата – след една седмица [в сряда] в Манчестър ще бъде разпродаден и нашите хора ще ни помогнат да вкараме един гол, а ние ще направим останалото."

Междувременно шефът на Реал Карло Анчелоти изрази своето. разочарование, че неговият отбор не се справи "по-добре" с някои възможности, докато водеше с 2-1, но призна, че ще се отправи към реванша следващата седмица, пълен с увереност. Лос Бланкос отиват на Етихад в сряда, 17 април.

„Страхотен мач, беше реклама за футбола, но винаги щеше да бъде така предвид качеството, което беше на терена“, Анчелоти каза Mediaset. „Винаги, когато имахме възможност да поддържаме високо темпо, ние контролирахме мача добре. Те ни наказаха с два гола, които летяха право в горния ъгъл.

„Равенството беше справедлив резултат. Знаейки, че се борихме с тях при равни условия, ни дава много увереност в реванша. Единственото съжаление е за някои възможности, с които можехме да се справим по-добре, когато резултатите бяха 2-1."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти , промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време, ако сте любопитни, можете да прочетете нашата