Феновете на Ливърпул се възмутиха, когато Висшата лига потвърди рефера за двубоя с Манчестър Юнайтед
The Mirror | 2024-04-02 | 13:45:03

Привържениците на Ливърпул не са много доволни от решението на Висшата лига да назначи Антъни Тейлър за рефер на предстоящия им сблъсък с Манчестър Юнайтед.

Пътуването до "Олд Трафорд" на хартия е един от най-предизвикателните оставащи мачове на Ливърпул. Те загубиха съответния мач миналия сезон и също бяха победени от Юнайтед на четвъртфиналите на ФА Къп този сезон.

45-годишният Тейлър вече ръководи няколко мача на Червените този сезон. Той изгони защитника Ибрахима Конате при поражението от Арсенал, но също така отсъди две дузпи на тима на Юрген Клоп при победата им с 4-2 над Нюкасъл.

Той не е ръководил мач между Ливърпул и Манчестър Юнайтед от 2021 г., когато ръководи знаменитата победа на Червените с 5-0 на Олд Трафорд и изгони полузащитника на Юнайтед Пол Погба. Въпреки това, много фенове на Ливърпул изразиха своите опасения.

„Сигурен съм, че Антъни Тейлър от Големия Манчестър ще бъде справедлив и безпристрастен, когато Ливърпул играе срещу Манчестър Юнайтед на Олд Трафорд в Манчестър“, написа един. „Защо клубовете в Манчестър получават съдии от Манчестър?“ беше присъдата от друг.

Въпреки че Тейлър е от Голям Манчестър, той е фен на извънлигата Altrincham. „Антъни винаги е бил фен на Алтринчам“, каза президентът на клуба Греъм Роули пред The ​​Athletic.

„Дори сега той получава сезонен билет всяка година, въпреки факта, че не може да отиде на всички мачове. Хората тук винаги питат дали си червен или син. Той всъщност е страхотен защитник на футбола извън Лигата и трябва да бъде хвален, а не критикуван.“

Споделете мислите си за съдийските назначения през уикенда в секцията за коментари

Последният мач на Тейлър във Висшата лига тъй като реферът го видя да ръководи нулевото равенство между Манчестър Сити и Арсенал в неделя. Той не получи мач в средата на седмицата от Висшата лига, вместо това пое четвърти официален ангажимент за мача на Нюкасъл Юнайтед у дома срещу Евертън.

Самият Ливърпул е в действие в средата на седмицата, като Стюарт Атуел отговаря за играта им у дома срещу Шефилд Юнайтед в четвъртък. Манчестър Юнайтед играе срещу Челси по-късно същата вечер, като Джаред Гилет подава сигнала.

Неделният мач на Олд Трафорд идва един ден след като съперниците за титлата на Ливърпул играят. Манчестър Сити пътува до Кристъл Палас в събота на обяд в мач, ръководен от Пол Тиърни, докато Джон Брукс - служителят на VAR за Манчестър Юнайтед срещу Ливърпул - ще бъде човекът в средата за пътуването на Арсенал до Брайтън в събота вечерта.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия