Футболната тълпа замлъкна, докато дикторът на стадиона потвърждава трагичната смърт на фен
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-02-17 | 00:04:49

Футболен фен в Германия почина по време на мача на РБ Лайпциг срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Индивидът почина въпреки опитите да бъде реанимиран с привърженици замълча след инцидента, според DW Sports. На полувремето беше направено съобщение по системата за озвучаване: „Имаше спешна медицинска помощ по време на мача. За съжаление, трябва да ви информираме, че човекът е починал. Нашите мисли са с фена и семейството.“

Съобщава се също, че автомобилна катастрофа преди мача е отнела живота на фен на Мьонхенгладбах, което допринесе за мрачната атмосфера.

Мьонхенгладбах каза в социалните медии: „Значително по-тихо е в блок за гости днес, защото член на фен сцената загина при пътен инцидент. Нашите най-дълбоки съболезнования към семейството и приятелите."

РБ Лайпциг победи Мьонхенгладбах с 2-0 в една тъжна вечер. Шави Симонс откри резултата за домакините след 14-ата минута, преди Лоис Опенда да удвои преднината им малко преди изтичането на часа. Лайпциг вече се приближи на една точка от четвъртия Борусия Дортмунд, тъй като иска да си осигури място в Шампионската лига през следващия сезон.

На друго място в Германия мач от Бундеслига 2 между Ханза Росток и Хамбург беше прекъснат от коли с дистанционно управление, носещи димни бомби, докато феновете продължават да протестират срещу предложената сделка за продажба на дял от правата на Бундеслигата на частен инвеститор .

Две коли влязоха на терена след 10 минути, изпускайки син и бял дим. След кратко забавяне стюардите ритнаха колите в контакт, преди да ги отстранят, за да може играта да се върне. Четири от съботните пет мача на Бундеслигата бяха прекъснати от протести, като феновете хвърляха шоколадови монети и топчета по терените.

Капитанът на Борусия Дортмунд Емре Джан каза по повод протестите: „В един момент това е достатъчно. Ние страдаме много от него. Не е лесно, губиш си ритъма. Надявам се скоро да свърши." Вратарят на Дортмунд Грегор Кобел добави: „Всеки имаше право да отстоява нещо. Просто трябва да внимавам, когато в моето наказателно поле се хвърлят мрамори и гумени топки. Това е голямо смущение за мен.“

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk