Байер Неверлусен! Отборът на Шаби Алонсо счупи европейски рекорд за най-дълга серия без загуба, след като отбеляза изравнителен гол в 97-ата минута срещу Рома, за да стигне до финала на Лига Европа срещу Аталанта и да направи 49 ИЧА без загуба
Daily Mail | 2024-05-10 | 02:03:19

97-ия- на Йосип Станишич минута изравняване срещу Рома означава, че Байер Леверкузен постави нов европейски рекорд от 49 мача без загуба

Отборът на Шаби Алонсо победи Рома с общ резултат 4-2, за да си осигури място на финала на Лига Европа

Леверкузен все още е на път да спечели требъл, след като спечели Бундеслигата и финалът за Купата на Германия все още предстои

Играйте нататък Ябълка Spotify

„Виждате желанието на отбора“, каза Гранит Джака, който асистира за късния изравнителен гол, пред TNT Sports.

Той добави: „Дори след 2-1, 90 минути и след това продължения, не искахме да забавяме играта, искахме да вкараме втория гол, за да бъдем непобедени. Гордеем се с това.“

Алонсо се гордееше с характера и спокойствието, което неговата страна показа при отбелязването на късния изравнителен гол, но е наясно, че един ден късен гол няма да дойде.

„Ще свърши известно време“, призна той пред TNT Sports. „Надяваме се да не е в следващите мачове, но това е футболът.

„Имахме толкова много положения, че можехме да отбележим и преди, но продължихме да натискаме, продължавахме създаване на шансове.'

Отборът на Алонсо има умението да си прави трудности и те го направиха отново, оставяйки преднината си от два гола пред Рома от първия мач да изчезне.

Италианската страна поведе изненадващо от дузпа две минути преди полувремето, след като Сардар Азмун беше повдигнат от Джонатан Тах. Леандро Паредес се активизира и не сгреши.

След това Паредес наказа още веднъж Леверкузен, вкарвайки още една дузпа в 66-ата минута, след като Адам Хлозек бе отсъден, че е държал топката след корнер на Рома.

24-годишният Станишич вкара 17-ия гол за Леверкузен в добавеното време за сезона

През април отборът на Шаби Алонсо осигури първата си титла в Бундеслигата с 5 -0 победа над Вердер Бремен

Въпреки това, Леверкузен никога не се предава и те си върнаха преднината в равенството, когато Джанлука Манчини вкара нестандартно в собствената си мрежа осем минути от времето.

Тогава дойде моментът на истината. Тъй като времето привидно изтече, Станишич нахлу от дясната страна и плъзна нисък удар покрай Миле Свилар, за да вкара 17-ия гол на Леверкузен в добавеното време за сезона.

Ударът на хърватския национал е най-големият от всичките 17, които създадоха в историята, а празненствата, които го последваха, показаха точно това.

Персонал и играчи на резервната скамейка се втурна към Станишич и в края на мача блестящият Алонсо се втурна на терена, за да празнува с целия си отбор.

Преди тази вечер Леверкузен се изравни с Бенфика за най-дългата серия без загуба във всички състезания от въвеждането на клубните състезания на УЕФА в историята на европейския футбол.

Португалският отбор, воден от футболната икона Еузебио, постави рекорда си през 1965 г., избягвайки загуба 48 пъти в рамките на 15-месечен период.

Сега, след като Леверкузен го победи, те също могат да станат първият отбор, достигнал 50 мача без загуба, ако победят Бохум в Бундеслигата в неделя, 12 май.