Гари Невил предлага присъда, след като феновете на Тотнъм напуснаха бесни заради спора с Арсенал
The Mirror | 2024-04-28 | 19:27:34

Експертът на Sky Sports Гари Невил почувства, че служителите в дербито на Северен Лондон са били прави да не дадат дузпа на Тотнъм моменти преди Букайо Сака да вкара два гола на Арсенал .

Екипът на Анж Постекоглу видя две жалби, отхвърлени бързо една след друга. Първо, Деян Кулусевски се претърколи с Леандро Тросард в голямо внимание, а след това Джеймс Мадисън падна на земята след предизвикателство с Деклан Райс.

Нито един от двамата не беше счетен за достоен за точен удар от рефера Майкъл Оливър. Дори по-лошо, докато домакините все още обжалваха фаул срещу Мадисън, Арсенал падна в другия край и вкара гол чрез английския нападател Сака.

Арсенал вкара трети гол преди полувремето, като Кай Хаверц отбеляза с глава Оризов кът. Големите оплаквания на Спърс бяха за двете дузпи, но Невил нямаше нищо от това.

"Феновете на Тотнъм са бесни, но те не бяха дузпи за мен от другата страна", каза Невил. Той обаче каза, че дузпата, отсъдена през второто полувреме за фаул на Райс, е била "преградна".

Навлизайки в мача, Спърс се стремяха да намалят разликата с четвъртия Астън Вила. Те започнаха деня със седем точки зад тима на Унай Емери, който изхвърли преднината от 2-0, за да направи равенство с Челси в събота вечерта, но дербито беше първият от трите предстоящи мача.

Вече са шест мачове без суха мрежа за хората на Постекоглу, с победа с 4-0 в Астън Вила през март, което представлява единственото им изключване от лигата за 2024 г. Преди мача бившият халф на Спърс Майкъл Браун предупреди за техните неволи в задната част, и Арсенал надлежно капитализиран.

Заслужиха ли Спърс дузпа при загуба от 1-0? Кажете мнението си в секцията за коментари

„През последните седмици босът на Тотнъм Анж Постекоглу изглежда започна да се съмнява в работната етика и желанието на отбора си да премине границата“, каза Браун пред BBC Sport. „Това, което току-що се промъкна, е, че той поставя под въпрос малко техния манталитет. Предстоят им и някои трудни мачове за сблъсъка им.

„Могат ли да стигнат до Шампионската лига? Да, те могат, но те ще трябва да се представят далеч от дома, особено защото техните домакински мачове изглеждат наистина трудни", добави той. "Това е един аспект, в който не са били страхотни и това трябва да се подобри значително напред."

„Те все още изглеждат доста крехки в защита на моменти в начина, по който играят и е ясно, че това все още не е идеалният отбор на Постекоглу. Той отчаяно ще иска да премине тази линия и да отиде отново на трансферния пазар това лято подгответе се за следващия сезон."