Гилгеус-Александър отбелязва 30 точки за 3 четвърти, докато Тъндър надделява над Гризлис със 116-97
AP News | 2023-12-19 | 06:00:33

ОКЛАХОМА СИТИ (АП) — Шай Гилгеус-Александър има 30 точки и девет борби за три четвърти, за да помогне на Оклахома Сити Тъндър да победи Мемфис със 116 -97 в понеделник вечер в последния мач на Гризлис преди Джа Морант да се завърне след наказанието си.

Gilgeous-Alexander отбеляза победен мач в Денвър в събота вечер и го последва, като реализира 8 от 18 гола от игра и 13 от 14 наказателни удара срещу Мемфис.

Чет Холмгрен имаше 17 точки, седем блокади и шест борби. Джош Гиди добави 16 точки и 12 борби за Тъндър, които спечелиха четири от пет.

Зейър Уилямс вкара 19 точки, а Дезмънд Бейн добави 17 за Гризлис (6-19), които загубиха пет поредни. Jaren Jackson Jr., който отбеляза поне 40 точки в два от последните си три мача, завърши с 11.

Мемфис беше без гардовете Маркъс Смарт (изкълчен ляв крак) и Дерик Роуз (разтегнат ляв подколен), наред с други играчи. Гризлис стреляха 35,3% от терена.

Помощта е на път. Морант, звездният пойнтгард на отбора, има право да се завърне във вторник в Ню Орлиънс. Той беше отстранен за първите 25 мача този сезон, след като беше хванат да държи пистолет по време на видео на живо през май.

Мемфис беше победен в понеделник. Thunder водеше с 68-53 на полувремето зад 17 точки от Gilgeous-Alexander. Холмгрен имаше 12 точки и пет блокади преди почивката.

Оклахома Сити задържа Мемфис до стрелба от 2 за 19 през третата четвърт, за да поведе с 94-66 в четвъртата.

Grizzlies: Посетете New Orleans Pelicans във вторник.

Thunder: Домакин на Los Angeles Clippers в четвъртък.