Греъм Сунес в зашеметяваща атака срещу Мо Салах – „Най-егоистичният играч, на когото съм бил свидетел“
The Mirror | 2024-05-02 | 17:24:49

Греъм Сунес отправи изумителна атака срещу Мохамед Салах, твърдейки, че звездата на Ливърпул е „най-егоистичният играч“, който някога е виждал и „изчезва“ от трудни игри, позволявайки на страната му да бъде „тормозирана“.

Салах е в светлината на прожекторите, след като се сблъска с мениджъра на Ливърпул Юрген Клоп отстрани по време на равенството 2-2 срещу Уест Хям. Той беше бесен, че беше поставен на пейката за втори път за седмица и трябваше да бъде задържан от Дарвин Нунес, докато се готвеше да влезе като резерва през второто полувреме.

Египтянинът остава голмайсторът на Ливърпул този сезон с 24 гола и 13 асистенции в 41 мача във всички състезания, но напоследък формата му спадна. Салах има само един гол в последните си шест мача и това беше утешителна дузпа срещу Аталанта, когато червените отпаднаха от Лига Европа.

Той отпадна срещу Фулъм и Уест Хем и не успя да повлияе при поражението в дербито на Мърсисайд от Евертън, което на практика сложи край на шансовете на Ливърпул да спечели титлата във Висшата лига в последния сезон на Клоп. Последните събития засилиха предположенията, че Салах може да напусне през летния трансферен прозорец, а клубната легенда Сунес приветства перспективата.

НЕ БРАХУВАЙТЕ ПОВТОРЕНИЯТА!

„Вярвам, че Мохамед Салах е изключен и напуска Ливърпул. Той беше невероятен за Ливърпул, но ако напусне Саудитската професионална лига, тогава ще бъде най-голямата звезда в тази част на света“, каза той в подкаста на William Hill, Three Up Front.

„Той без съмнение има изключително високо мнение за себе си и щеше да е ядосан, че не започна мача срещу Уест Хям миналата седмица. Мисля, че ситуацията с Юрген Клоп беше реакция на това, че беше пуснат само 10 минути преди края – в тази конфронтация беше повече Салах, отколкото Клоп.

„Салах е най-егоистичният играч, който някога съм виждал. Дори преди този мач, когато Клоп го извади, той никога не е доволен от това. Това е, което искате от вашите играчи, ако ги извадите с два гола, те трябва да искат да останат, за да отбележат трети. Когато Садио Мане беше там, те се караха през цялото време.“

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Съгласни ли сте с Греъм Сунес? Коментирайте по-долу.

Салах има 210 гола в 346 мача за Ливърпул, което го поставя на пето място в списъка на голмайсторите на клуба за всички времена. Той е с шест гола пред Дарвин Нунес през този сезон, но Сунес настоява, че 31-годишният футболист има лошия навик да се отклонява от мачове, когато отборът му се бори и най-много се нуждае от него.

„Когато Става трудно и друг играч му го налага, Салах ще изчезне от мач“, добави Сунес. „През миналия сезон на „Олд Трафорд“ Лисандро Мартинес мина през него в началото, а през останалата част от мача Салах гледаше през рамо за Мартинез – той не харесва тази страна на играта. Той никога няма да се нарани.

„Това е свързано с факта, че през последните две седмици Ливърпул показа нещо, на което не мислех, че са способни, те са тормозени. Това се случи, когато бяха победени с 3-0 на Анфийлд от Аталанта и се случи срещу Евертън на Гудисън Парк не толкова отдавна.

„Евертън имаше твърде много страст и агресия и Ливърпул отново беше тормозен. Трябва да си зъл и ядосан, за да играеш футбол, но по някаква причина това е напълно изчезнало от играта на Ливърпул. Това е разликата между победата и загубата на мачове. Като играч на Ливърпул, ако има един мач, в който трябва да проявите агресия и да се биете, това е срещу Евертън. От всички мачове да не се появиш, да се представиш по този начин срещу Евертън е неприемливо.“

и получавай дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия