Индиън Уелс: Анди Мъри победен в два сета от Андрей Рубльов
Снимка: bbc.com
BBC News | 2024-03-09 | 02:27:34

Британецът Анди Мъри загуби поредни сетове срещу руския пети поставен Андрей Рубльов в третия кръг на Индиън Уелс.

Трикратен шампион от Големия шлем Мъри, 36 г. , беше победен със 7-6 (7-3) 6-1 от Рубльов във висококачествен мач в Калифорния.

Мъри, който каза, че не е планирайки да „играе много по-късно това лято“, тъй като обмисля пенсиониране, пропусна четири сетбола, когато водеше първия сет с 5-4.

След това той бързо изчезна в втори, след като загуби подаването си в четвъртия гейм.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия Яник Синър напредна с победа в два сета над австралиеца Танаси Кокинакис.

Италианецът номер три в света, 22, отне само 81 минути, за да подпечата победа с 6-3 6-0 и ще играе срещу германеца Ян-Ленард Щруф или хърватина Борна Чорич в третия кръг.

Германският шести поставен Александър Зверев спечели с 6-4 6-4 срещу австралиеца Кристофър О'Конъл, докато гръцкият 11-ти поставен Стефанос Циципас победи френския квалификант Лукас Пуйе с 6-3 6-2.

Мъри отпада срещу Рубльов

Имаше положителни неща за Мъри по време на 16-ото му участие в Индиън Уелс, където той завърши подгласник на Рафаел Надал през 2009 г.

След като постигна победа в прав сет над Дейвид Гофен, за да достигне до втория кръг, Мъри зарадва публиката с висококачествен начален сет срещу Рубльов и зашеметяващ минаващ удар от бекхенд в решаваща точка му позволи да задържи подаването за преднина от 5-4.

Изглеждаше, че това може да се окаже решаващо, тъй като той запази инерция, за да достигне общо четири сет точки в следващата игра.

Но Рубльов устоя, форсирайки тайбрек, който щеше да вземе при втората възможност, за да остави Мъри с празни ръце въпреки обещаващата игра в 66-минутната игра първи сет.

Получил добра подкрепа на втория корт, Мъри продължи да демонстрира блясък и победи Рубльов с перфектно изпълнен лоб, докато играчите се бореха за предимство в втори сет.

Но, за първи път да се сблъска с точки на натиск в игра на сервис, която водеше с 40-0, Мъри не можа да издържи трета точка за пробив, когато Рубльов направи 3 -1 напред.

26-годишният Рубльов, който спечели обжалване, след като бе просрочен от Шампионата по тенис в Дубай миналата седмица, нямаше да се откаже оттук - пречупвайки отново Мъри, преди в крайна сметка да вземе четвъртата си мачбола.

Бившият номер едно в света Мъри каза, че се надява да се състезава на още олимпийски игри, преди да се пенсионира, но да постигне че трябва да е в топ 56 на класацията на ATP на 10 юни.

Двукратният олимпийски шампион, който навършва 37 години през май, в момента е класиран на 61-во място и спечели само два от осемте си мача в навечерието на Индиън Уелс.