Катар победи Иран с 3-2 в драматичен полуфинал за Купата на Азия 2023
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-02-07 | 00:56:52

Стадион Ал Тумама, Катар – Мечтата на Катар да спечели втора поредна азиатска титла и да го направи през пред собствената си публика, достигна крайната си дестинация, след като домакините се пребориха с азиатския гигант Иран във втория полуфинал на Азиатската купа на AFC 2023.

Катар се върна след допуснат гол в четвъртата минута, за да завърши мача с 3-2 на върха в оспорван мач от край до край и силна драма на стадион Ал Тумама в Доха в сряда.

Това беше краят на пътя за златното поколение футболисти на Иран, които изместиха фаворита на турнира Япония на четвъртфинала и надвиха енергичния сирийски отбор в изпълнение на дузпи в първия си мач с елиминации.

Техните фенове, хиляди от които се бяха появили на всеки мач на Иран и подкрепяха отбора си през цялото време на действието с безмилостни скандирания и ръкопляскания, бяха оставени да се чудят колко още ще трябва да чакат за четвърта азиатска титла.

Най-лошият кошмар

Катар влезе в мача на фона на първия си истински тест в турнира, когато бяха отведени чак до изпълнение на дузпи от Узбекистан и перспективата да се изправят срещу втория най-добър отбор на континента Иран беше причина за безпокойство за техните фенове преди началото.

Новоназначеният треньор на домакините Маркес Лопес също нарече полуфинала „най-трудният тест за отбора си досега“, след като досега не беше побеждаван в турнира.

Техният най-лош кошмар се превърна в реалност, когато нападателят на Иран, който не е във форма, Сардар Азмун удари вратата с удар отгоре в първите няколко минути.