Килиан Мбапе предизвика сбиване на 60 души в тунела след коментар, който разгневи звездите на Барселона
The Mirror | 2024-04-18 | 13:28:19

Съобщено е, че Килиан Мбапе предизвика сбиване с участието на 60 души в тунела, след като Пари Сен Жермен победи Барселона, за да се класира за полуфиналите на Шампионската лига във вторник вечерта.

Мбапе, който не беше в най-добрата си форма в първия мач на Парк де Пренс, се превърна в герой в реванша с Барса, като отбеляза два гола при победа с 4-1 през нощта и общ успех 6-4. 25-годишният футболист вкара от дузпа, за да даде преднина на ПСЖ, преди да добави последния удар с попадение в 89-ата минута.

След мача в Каталуния емоциите са излезли извън контрол. Според Mundo Deportivo в тунела е възникнала ожесточена кавга с участието на Мбапе и играчите на Барселона, след като французинът е направил провокативен коментар на испански.

„Това е футбол и трябва да се говори на терена. “, твърди се, че извика Мбапе, когато влезе в съблекалнята на ПСЖ след тяхната историческа победа. Играчите на Барселона бяха вбесени, след като чуха коментара и конфронтацията след това прерасна в меле с участието на над 60 души. Твърди се, че всички играчи, треньорски екип и охрана са били замесени.

По време на интензивната словесна схватка се предполага, че няма физически щети или наранявания на никого. Твърди се също, че Мбапе провокира феновете на Барселона, тъй като беше видян да крещи "Да вървим!" на френски след крайния съдийски сигнал. След това френският национал изглежда се отдалечи към президента на ПСЖ Насер Ал-Хелаифи.

ПСЖ сега се изправя срещу Борусия Дортмунд в четвъртфиналите на Шампионската лига, след като германският отбор победи Атлетико Мадрид с 5-4 по време на вълнуващ четвъртфинал. Говорейки след победата им над Барселона, Луис Енрике каза: „Изправянето срещу Барселона беше трудно на сантиментално и емоционално ниво.

„Опитах се да контролирам емоциите си, доколкото е възможно. Опитах се да направя това, което ми се стори правилно в тези два мача. Иначе съм много щастлив, че отборът беше в мача.

"Започнахме добре, но първото действие на Барса завърши с гол. Не заслужавахме този гол. Оттам нататък отборът продължи успяхме да имаме още един човек, но въпреки че червеният картон ни помогна, трябва да знаем как да играем срещу такъв отбор и да побеждаваме." Водейки с 3-2 след първия мач във Франция, Барселона изглеждаше готова да влезе лесно в полуфинала, когато Рафиня ги изпревари. Равенството обаче се промени, когато Роналд Араухо беше изгонен за нарушение срещу Брадли Баркола.

ПСЖ доминираше от този момент и обърна мача, като Усман Дембеле и Витиня ги върнаха на нивото, преди Мбапе да успее последен смях с втора половина скоба.

А шефът на Барселона Шави беше особено разстроен от решението да даде червен картон на Араухо. Той каза: „Тръгваме си разстроени, бесни, защото смятам, че тази игра определя равенството. Когато играхме 11 срещу 11, вярвам, че бяхме добре позиционирани в защита. Има още едно равенство от тази игра нататък.

„Беше твърде много да покажа червен картон в тази игра. Не е добре футболът да остане с 10 играчи, а там да има друг мач. Обичам да играя 11 срещу 11 през всичките минути. Знаем, че във футбола има изгонвания, но това е ненужно."

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори, можете да проверите, когато пожелаете, можете да прочетете нашето Известие за поверителност