Коул Палмър надписва класика във Висшата лига, докато Челси чупи рекорди, за да напусне Ман Юнайтед изненадан
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-04 | 00:36:19

Това ще остане едно от най-големите драматични завършвания за всички времена.

И класиката със седем гола на Стамфорд Бридж отбеляза и последния победен гол в историята на Висшата лига. Какъв обрат.

Героят с хеттрик на Челси Коул Палмър изравни едва в 100-ата минута - и спечели драматичния победител минута по-късно. 100 минути и 39 секунди, за да бъдем точни. Само за да налея сол в раните, Палмър беше фен на Манчестър Юнайтед като дете, беше нападнат от феновете на гостите и след това се смя последен, докато празнуваше първия си хеттрик в кариерата си.

Треньорът на Челси Маурисио Почетино отиде от това, че изглеждаше напълно съкрушен, до тичане на терена, когато целият ад се разрази в края. Трябваше да съчувствате на Юнайтед, който се пребори от загуба с 2-0, водеше с 3-2 след 99 минути и въпреки това загуби.

Ерик тен Хаг в крайна сметка беше оставен в отчаяние и бъдещето му в Юнайтед може в крайна сметка да бъде решено от лудостта на всичко това, защото техните и без това малки шансове да стигнат до Шампионската лига сега изглеждат мъртви във водата. Невероятно, но това беше първата победа на Челси над Юнайтед в 13 мача от Висшата лига и никой никога няма да я забрави заради драмата и влакчето от емоции.

Сезонът на Челси беше на острието на ножа през целия и въпреки това те все още са в състояние да създадат най-невероятната драма.

За Юнайтед това говори повече за способността им да се самоунищожават и, въпреки че могат да се считат за отчаяно нещастни да загубят, най-добрите отбори никога не би се разпаднал така. За да водят с 3-2 толкова късно и все пак да го изхвърлят, нищо чудно, че играчите на Юнайтед паднаха на колене при последния съдийски сигнал в пълно отчаяние. Те изглеждаха напълно съкрушени, след като целият им сезон се разпадна.

Челси, междувременно, беше толкова напомпан в началото. Те водеха с 1-0 само след четири минути, когато Мало Густо проби отляво, центрирането му се отклони от Рафаел Варан и падна идеално за Конър Галахър, за да стреля.

Палмър беше подиграван от феновете на Юнайтед, които скандираха: „Градът отхвърля“. Но Палмър изведе Челси с 2-0 след 19 минути от дузпа след тромавото предизвикателство на крилото на Юнайтед Антони срещу Марк Кукурела.

‌Юнайтед изглеждаше объркано. Изглеждаше, че Каземиро бяга през патока, но въпреки това те бяха опасни напред и Челси ги пусна обратно в надпреварата, когато натиснаха бутона за самоунищожение.

Бруно Фернандес метна топката във въздуха, Антони за малко да я удържи влезе и след това ужасна грешка на Мойзес Кайседо предостави топката на Алехандро Гарначо, който задържа главата си, за да я вкара в долния ъгъл.

Увереността на Челси е толкова крехка, че можете да видите как вярата им изчезва. Юнайтед бяха изравнени след 39 минути, когато центриране на Диого Далот от дълбочина намери Фернандес непокрит на задната греда и той засече с глава, тъй като защитата на Челси беше изчезнала.

Галахър уцели гредата, Палмър бе отстранен от Андре Онана и след това от Юнайтед получи повече контузии, когато Варан излезе на полувремето, но неговият заместник, Джони Еванс, издържа само 20 минути.

Но Юнайтед водеше след 67 минути. Антони проби напред, пасът му беше сензационен, когато той игра с топката с външната част на левия си крак и вкара Гарначо, за да вкара втория си гол.

Но дълбоко в добавеното време Диого Далот свали Нони Мадуеке и бе дадена дузпа след дълга проверка на VAR.

Палмър отбеляза дузпата и след това отбеляза победителя минута по-късно сред чист хаос в наказателното поле.

и получете дневната си доза от Огледално футболно съдържание. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk