Лионел Меси празнува една година от триумфа на Световната купа с Аржентина, докато звездата споделя негови снимки в леглото с трофея и победния парад на Албиселесте
Daily Mail | 2023-12-18 | 21:03:34

'Незабравими спомени, които ще останат за цял живот. Честита годишнина на всички!!!'

Снимките включваха сцени от празненствата на Аржентина както на стадиона, извън стадиона, в съблекалнята и обратно родината.

Лионел Меси празнува една година от триумфа си на Световната купа с Аржентина

В Instagram той нарече победа в Катар „най-красивата лудост в кариерата ми“

Коментаторите преживяха отново славата - включително съпругата му, съотборниците му и клуба му Интер Маями

Това включва една на Меси, който лежи в леглото с трофея от Световната купа под мишница и тиквата в другата му ръка.

Коментаторите под публикацията включват настоящия му клуб, Интер Маями, както и съпругата му Антонела и някои от неговите съотборници и спонсори.

Беше преди година днес аржентинският отбор на Лионел Скалони и Лионел Меси победи френския отбор, воден от Дидие Дешан и Килиан Мбапе.

Рядко виждаме двама от най-добрите в света се изправят на финал на Световно първенство, но това беше такъв повод - единият се надяваше да вкуси славата от спечелването на трофея за първи път, а другият искаше да получи втора порция.

Аржентина поведе рано, когато Анхел ди Мария беше посечен в наказателното поле от Усман Дембеле - а Меси реализира точния удар, за да поведе с 1-0.

Само 13 минути по-късно Ди Мария успя да вкара собствен гол след брилянтно засилване на играта.

Хулиан Алварес намери Алексис Мак Алистър да пронизва десния фланг, преди сегашният полузащитник на Ливърпул да прати идеален гол, който Ди Мария да погребе. >

Франция подтикваше и подтикваше, но не можа да намери гол, докато Рандал Коло Муани не беше съборен от Николас Отаменди в наказателното поле за дузпа в 80-ата минута.

Лионел Меси е заснет да целува трофея от Световната купа след победата над Франция в Катар

Меси и много от неговите съотборници в Аржентина с техните медали на победителите от Световната купа

Меси, Анхел ди Мари и Николас Отаменди в съблекалнята след спечелването на Световната купа

Мбапе успя да изравни две минути по-късно - страхотен пас от воле на Маркус Тюрам, който падаше на земята в долния десен ъгъл, за да направи резултата 2-2.

90 минути не бяха достатъчни, за да се определи победител - така че играта отиде в продължения.

Там Меси щеше да нанесе нов удар, изчиствайки рикошет от Уго Лорис, който премина малко над линията, давайки преднина на Аржентина с 3-2.

La Албиселесте беше само на пет минути от победа в продълженията, когато крайният защитник Гонсало Монтиел игра с ръка в наказателното поле. Мбапе се активизира отново и го реализира - ставайки вторият човек, който някога е отбелязвал хеттрик на финал на Световно първенство.

Меси е видян да седи в леглото с трофея от Световното първенство под мишница и кратуна мате в ръка

Кадър, заснет от видео на националния отбор на Аржентина, който се завръща у дома от Катар

Мачът се стигна до дузпи. Мбапе и Меси завършиха с лекота ударите си от точката.

Кингсли Коман удари добре изпълнена дузпа, която вратарят на Аржентина Емилиано Мартинес прочете перфектно и спаси. Пауло Дибала отбеляза, за да изведе аржентинците с 2-1.

Нещата се влошиха за Франция, когато халфът Орелиен Чуамени напълно изпусна удара си отдясно на Мартинес.

Леандро Паредес се обърна следващият, преди Коло Муани да зарови своя в средата, за да остане жив.

С победа на своите връзки, Гонсало Монтиел се активизира, изпрати Лорис по грешната посока и реализира шанса си да даде на Аржентина трета титла от Световната купа.

Обратно у дома, празненствата бушуваха и улиците на Буенос Айрес бяха изпълнени с тълпа от ликуващо човечество.

Дни по-късно отборът се върна у дома и беше посрещнат с героично посрещане, подобаващо на техния триумф.