Ливърпул 0-0 Манчестър Юнайтед: 10-ма гости грабнаха точка, тъй като отборът на Ерик тен Хаг оцеля от гостуването на Анфийлд след унижението през миналия сезон, докато домакините пропуснаха шанс да излязат начело във Висшата лига
Daily Mail | 2023-12-17 | 23:20:54

Evans и Varane може да изглеждат като странна двойка, но снощи се комбинираха великолепно. Юнайтед са станали известни като капризна, самодоволна, свръхправна колекция от разглезени суперзвезди, но те бяха точно обратното на това, тъй като упорито отказаха да позволят на Ливърпул да вземе победата, която би ги върнала обратно на върха на таблицата.

Те предложиха много малко напред – Расмус Хойлунд докосна топката четири пъти през първото полувреме – така че има ограничение на аплодисментите, които заслужават. Те са станали средна страна. Но поне се застъпиха за нещо тук.

Ман Юнайтед грабна точка, след като оцеля в обезсърчителното си пътуване до Ливърпул в неделя

Ливърпул имаше повече от шансовете, но не успя да пречупи Ерик ten Hag's side down

Звездите на Юнайтед и Ливърпул се бориха трудно по време на напрегнатата битка във Висшата лига на Анфийлд

Защитникът на Юнайтед Диого Далот (вляво) беше изгонен в края на мача, докато неговата страна удържа точка

Вашият браузър не поддържа iframes.

Поне се застъпиха за своя все по-обладан мениджър. Мнозина бяха започнали да се съмняват, че имат подобно представяне в себе си.

За Ливърпул мачът беше 90 минути на чисто разочарование. Те хвърлиха всичко по силите си на Юнайтед и Трент Александър-Арнолд беше най-добрият играч на домакините на терена от дистанция, непрекъснато проучвайки и натискайки и намирайки търсещи пасове. Но им липсваше авангардно острие.

Ливърпул изглеждаше като много добър отбор, леко поласкан, че започна деня на върха във Висшата лига. Клоп свърши брилянтна работа, за да управлява прехода си толкова безпроблемно, но те все още са нов отбор, който намира нов ритъм и се опознава. Те нямаха тънкостта и разбирането да разбият Юнайтед.

Те бяха започнали мача на трето място след предишни победи за Арсенал и Астън Вила ги събори от върха на масата. Те го завършиха втори, изпреварвайки Вила по голова разлика. Мнозина все още виждат Арсенал и Манчестър Сити като водещи претенденти за титлата.

Преди мача изглеждаше добър символ на неразположението, обхващащо Юнайтед, че те трябва да бъдат принудени да започнат мача без своя капитан Бруно Фернандес, защото той не притежаваше нито дисциплината, нито чувството за дълг, за да избегне получаването на жълт картон в края на мача срещу Борнемут, който Юнайтед вече беше загубил, и поради това да бъде наказан за този мач.

Фернандес нямаше остроумието да осъзнае, че тази игра означава повече и че тя означава повече след смущаващата капитулация на Юнайтед тук и факта, че той, както повечето от съотборниците си, ден, изчезна, когато неговият клуб и неговият мениджър най-много се нуждаеха от него да се изправи.

Отсъствието му имаше два положителни ефекта. Това означаваше, че лентата отиде при McTominay, който постоянно играеше над себе си през този сезон в разгара на трудностите, и че Ten Hag успя да даде още една титулярна възможност на Kobbie Mainoo. Понякога е трудно да се види светло бъдеще за Юнайтед, но когато то пристигне, Майну ще бъде част от него.

Ливърпул започна така, сякаш искаше гарантира, че възраждането на Юнайтед предстои дълго време. Започна като вихър. Разгорещени от Коп, те форсираха три корнера през първите четири минути пред огромната група от своите привърженици.

Мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг (дясно) ще бъде по-щастлив от двамата мениджъри, след като Червените дяволи се хванаха за точка срещу отбора на Юрген Клоп (вляво)

Чакането на нападателя на Ман Юнайтед Расмус Хойлунд (вляво) за първи гол във Висшата лига се проточи, но беше подобрено представяне срещу Ливърпул

Юнайтед изглеждаше поразен. По-добрите отбори от Юнайтед щяха да бъдат уплашени от стената от шум, идваща към тях. Софян Амрабат, който все още изглежда извън темпото на английския футбол, стреля от линията след минута, Дарвин Нунез се хвърли при хитър удар на Мохамед Салах. Юнайтед отчаяно се опитваше да намери опора в играта.

Юнайтед почти успя да преодолее ранната буря, но потиснати от натиска на Ливърпул, те продължиха да губят притежанието и да играят себе си обратно в беда. Когато Андре Онана не улови под натиск, топката падна в Салах на шест ярда, но вратарят изкупи грешката си, като отрази удара на Салах встрани.

Нунес беше резервиран за разтърсваща телесна проверка на Джони Евънс, а на Майноо беше показан жълт картон за късен шпагат на Уатару Ендо, преди удар на Върджил ван Дайк с глава от корнер да бъде акробатично обърнат над гредата от Онана. Ливърпул все още беше много на върха, но не можаха да намерят последния пас.

Ливърпул започна второто полувреме почти така, както беше започнало първото, но след десет минути това те получиха предупреждение какво още може да се случи, ако не превърнат доминацията си в голове, когато Юнайтед ги удари на почивката.

Вратарят на Юнайтед Андре Онана (вляво) беше принуден да правейки няколко спасявания в мача

Мохамед Салах отправи удари към вратата, но не успя да наруши решимостта на Юнайтед в защита

Топката беше изпратена към Майноо, който я прехвърли страхотно към Алехандро Гарначо и Гарначо си проби път пред Александър-Арнолд. Гарначо се оформи, за да завърти удар с десния крак около Алисон, но преди да успее да осъществи контакт, Александър-Арнолд направи добър възстановяващ удар и мушна топката обратно към Алисон.

Ливърпул гледаше все повече към Александър-Арнолд, за да накара нещо да се случи и в средата на полувремето той почти наруши задънената улица. Салах вдигна топката и видя Александър-Арнолд да тича напред към границата на наказателното поле. Той постави топката на пътя му и Александър-Арнолд я изви агонизиращо встрани.

Юнайтед направи още един рядък набег напред, когато Мактоминай пусна Хойлунд зад защитата на домакините, но нападателят на Дания удари удара си твърде близо до Алисон, който го блокира с гърди и топката избяга на безопасно място.

Трент Александър-Арнолд отправи агонизиращ удар, докато Ливърпул търсеше победител от второто полувреме

Резултатът на Юнайтед 0-0 е в рязко сравнение с победата на Анфийлд със 7-0 през миналия сезон

Ливърпул удвои усилията си. Нунес нахлу в наказателното поле и когато топката стигна до Луис Диас, бяха нужни комбинираните усилия на Онана и Еванс, за да я задържат. Минута по-късно Ибрахима Конате се обърна красиво в наказателното поле, но моменталният му удар полетя право в ръцете на Онана.

Пет минути преди края Ливърпул си помисли, че имаше дузпа. Костас Цимикас завъртя центриране в наказателното поле със скорост и то отскочи на тревата и изглежда удари Шоу по ръката. VAR провери инцидента и Майкъл Оливър, който имаше отлична игра на бившия си бивш, махна да продължи.

Ливърпул имаше последен шанс дълбоко в добавеното време, когато резервата Коди Гакпо се издигна, за да посрещне свободен удар на Александър-Арнолд на десет ярда, но го стрелна високо над гредата.

Диого Далот беше изгонен в последните секунди за абсурдна свръхреакция на вкарване, което беше срещу него. Гневът му беше толкова неудържим, че той получи два жълти в рамките на няколко секунди. Разочарованието доминираше в тази игра от началото до края.