Ливърпул и Манчестър Сити, победители и губещи, докато Червените се борят, за да спечелят оживено равенство
The Mirror | 2024-03-10 | 20:24:35

Ливърпул и Манчестър Сити остават разделени само с най-малката разлика след грандиозно равенство на Анфийлд в неделя.

Сити удари отпред чрез Джон Стоунс, който завърши хитро изпълнение на корнер от Кевин Де Бройне на близката греда. Тогава Ливърпул получи златна възможност да изравни само минути след почивката.

Ederson препъна Darwin Nunez в зоната след жалък обратен пас на Nathan Ake. Алексис Мак Алистър пое отговорността и изпълни резултатната дузпа.

Фил Фодън и Джереми Доку удариха рамката през второто полувреме, което беше доминирано от Ливърпул, но в крайна сметка и двете страни си тръгнаха с точка . Ето кои са победителите и губещите, тъй като надпреварата за титлата създаде още една брилянтна афера:

Победители

Джон Стоунс

След чудодейното си изчистване от голлинията преди няколко сезона, Джон Стоунс редовно е свързван с този конкретен мач. Англичанинът се засили отново на "Анфийлд".

Разгърнат в халфовата линия, роля, в която той процъфтява, той се превърна в типично сдържано и зряло представяне в центъра на парка. Той осигури защитната линия на Сити с жизненоважен екран, за да държи настрана отбора на Ливърпул, който използва атаката си като най-добрата форма на защита.

Още по-добре, той беше на разположение, за да вкара първия гол в мача от интелигентно изпълнение на ъглов удар от Де Бройне. Това беше първият гол на Стоунс за сезона и въпреки че не спечели победа, все пак може да бъде много ценен в дългосрочен план.

Кой беше играчът на мача в Ливърпул срещу Ман Сити? Споделете мислите си в коментарите по-долу

Caoimhin Kelleher

Kelleher беше звездата на Ливърпул през последните седмици. Не би било несправедливо да се предположи, че той играе само поради продължителното отсъствие на Alisson, но той повече от оправда избора си.

Срещу Ман Сити не беше по-различно. Ирландецът направи още пет спасявания - едно от тях беше особено привлекателно, за да откаже Фил Фодън през второто полувреме. Ливърпул може да са се почувствали жалко, че не са спечелили, но все пак бяха благодарни на Келехър, че им помогна поне да не загубят.

Арсенал

Както бяхте в битката за титлата след равенството на Анфийлд в неделя - въпреки че резултатът щеше да бъде празнуван шумно в червената половина на Северен Лондон. След като бяха начело с победата си с 2-1 срещу Брентфорд, Арсенал можеше да отстъпи инициативата, ако имаше победител на Мърсисайд.

Както е сега, хората на Микел Артета остават на върха и ще се придържат към позицията поне три седмици. Артилеристите и нито един от съперниците им за титлата не играят следващия уикенд, тъй като ФА Къп причинява хаос в програмата на Висшата лига. След това те подновяват срещу Ман Сити след международната пауза и ще се стремят да надградят текущото си предимство по време на този мач.

Губещи

Нейтън Ейк

Докато Едерсън беше виновната страна в допускането на дузпа на Ливърпул за безразсъдно предизвикателство срещу Дарвин Нунес, Нейтън Аке трябваше да поеме голяма част от вината. Гнилият заден пас на холандеца беше значително по-малък от неговия съотборник и послужи само за избирането на нападателя на Ливърпул.

Първоначално нямаше реална нужда Аке дори да играе с топката назад в такава позиция, което ще направи мъката на Ман Сити още по-лоша. За чест на Аке, той почти не беше сбъркал крака си през първото полувреме на Анфийлд, но не може да избяга от вината за изравнителния гол на Ливърпул.

Едерсън

Донякъде освободен от част от вината за удара на червените, следобедът все пак беше труден за бразилския вратар. Пътуването му срещу Нунес доведе до отсъждането на дузпа, докато Едерсон изглежда получи контузия в коляното в процеса.

След продължително лечение той не успя да се доближи до усилията на Мак Алистър. Само минути след това той напусна принудително терена, за да бъде заменен от Стефан Ортега. Гуардиола със сигурност ще се надява, че прибързаното решение на Едерсон няма да допринесе за дългосрочно отсъствие.

Луис Диас

Колумбийският нападател Диас можеше - и вероятно трябваше - да спечели мача за Ливърпул през второто полувреме. Той имаше множество страхотни положения за гол през втората част.

Първоначално топката избяга от допира му, преди да бъде търкулната от резервата Мо Салах. Този път той подходи правилно, но финалът му остави много да се желае.

След това той имаше още една прекрасна възможност да си осигури три точки, но му отне твърде много време, за да овладее топката при един срещу един, което позволи на Кайл Уокър да се намеси и да избута топката. Диас със сигурност не е причината Ливърпул да не спечели, но той определено имаше най-добрите шансове да осигури победа.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия