Ливърпул преодоля притесненията за контузии, след като Мо Салах се завърна при победата на Брентфорд - 5 точки за разговори
The Mirror | 2024-02-17 | 16:56:21

Ливърпул приветства завръщането на Мохамед Салах при победата си срещу Брентфорд, но отборът на Юрген Клоп претърпя тревожен удар с двойна контузия на Gtech Community Stadium.

Дарвин Нунес, Алексис Мак Алистър и завърналият се Салах бяха точни за отбора на Юрген Клоп в Западен Лондон. Айвън Тоуни върна една назад късно, но това беше твърде малко, твърде късно за отбора на Томас Франк, а Коуди Гакпо добави още по-късно блясък.

Победата позволи на Ливърпул да се отдалечи с пет точки пред Арсенал и Манчестър Сити, като съперниците за титлата на Червените играят по-късно в събота. Арсенал пътува до Бърнли, а Сити у дома срещу Челси в началото на 5.30

Тъй като финалът за Карабао Къп е след малко повече от седмица, обаче, физическата форма на Къртис Джоунс и Диого Хота ще бъде проблем . И двамата бяха изтеглени преди полувремето, като Йота напусна терена на носилка.

Ливърпул получи няколко ранни уплахи, като Виталий Джанелт и Иван Тоуни провлачиха усилията си извън лявата греда на Каоимхин Келехер. Въпреки това, те поведоха в 35-ата минута, след като Нунес завърши бърза контраатака с възхитителен удар.

Те удвоиха преднината си след почивката, като завърналият се Салах отбеляза гол за Мак Алистър. Голът беше само секунда за Мак Алистър от пристигането му през лятото от Брайтън, а два скоро станаха три, когато Салах се възползва от някои небрежни защити.

Кой ви впечатли в играта на Ливърпул срещу Брентфорд? Кажете мнението си в секцията за коментари

Нападателят на Брентфорд Тоуни беше необичайно мълчалив през по-голямата част от мача, но поне се записа в протокола, когато вкара борда 15 минути преди края. Ето коментарите на Mirror Football от натоварения обеден мач, който донесе три ценни точки за Ливърпул.

1. Още притеснения за контузии за Ливърпул

Ливърпул вече беше без няколко играчи, участващи в съботния мач, като Трент Александър-Арнолд и Доминик Собошлай бяха сред отсъстващите. Те няма да искат нов провал с финала на Carabao Cup след малко повече от седмица, но това се случи, когато Къртис Джоунс беше принуден да напусне преди полувремето след предизвикателство с Кристиан Норгаард.

Имаше също проблем за Диого Жота, който падна след среща с Норгаард, когато играчът на Брентфорд се приземи на коляното му. Това означаваше по-ранно от планираното излизане за Салах, по-малко от 10 минути след като Грейвенбърч зае мястото на Джоунс.

Нещата тръгнаха от лошо към по-лошо в началото на второто полувреме, като Нунес не успя да се появи отново след почивката. Gakpo беше човекът, който трябваше да заеме неговото място и някои ще се потят на Nunez преди пътуването до Wembley следващата седмица.

2. Дарвин спокойствие, докато Салах се отърсва от ръжда

Трябва да се върнете към деня на Нова година за последния път, когато Мохамед Салах стъпи на терена за Ливърпул. Голмайсторът беше счетен за достатъчно готов за резервната скамейка на Брентфорд, но беше пуснат в действие преди полувремето, след като Диого Жота беше изтеглен.

Имаше почти моментален удар от египтянина, но той не можа Доста се приспособих достатъчно бързо, след като центрирането на Луис Диас докосна пътя към него. Колегата от фронтмена Дарвин Нунез обаче беше най-готиният човек на стадиона, когато вдигна топката над Флекен за откриването.

Салах имаше още един голям шанс след полувремето, като пространството се отвори и му позволи да прониза към вратата, но само Flekken успя да победи. Той обаче нямаше да пропилее трета възможност и в крайна сметка намери начин да задмине Флекен 20 минути преди края.

3. Брадли се забива обратно

С контузения Трент Александър-Арнолд, Конър Брадли се завърна в първия отбор, след като получи почивка след смъртта на баща си. Десният бек вкара първия си гол за Ливърпул срещу Челая в края на януари и се опита да продължи оттам, откъдето спря, с импровизиран ранен удар, който постави на изпитание Марк Флекен.

Брадли не се страхуваше да постави за себе си при завръщането си. Предизвикателство с Neal Maupay не беше счетено за нарушение, тъй като французинът поиска дузпа, докато десният бек остави Иван Тони на земята, държейки се за крака му в началото на второто полувреме.

В крайна сметка това беше още един мач без суха мрежа за Ливърпул и имаше няколко нервни моменти преди гола на Тони. Брадли обаче изглеждаше така, сякаш никога не е отсъствал.

4. Нова роля за Мак Алистър

Алексис Мак Алистър често започваше по-дълбоко в Ливърпул, отколкото в предишния клуб Брайтън, но някои принудителни промени може да са добри новини за атакуващите инстинкти на аржентинеца. Победителят в Световната купа беше избутан напред, след като Къртис Джоунс направи път на Райън Грейвънбърч и пожъна предимствата с добре реализиран гол, за да направи 2-0.

Мак Алистър вкара 13 пъти за Бригън през миналия сезон, въпреки че някои от тях дойдоха от дузпа. По-оттеглената роля означаваше по-малко отваряния през този сезон, но той все още може да е разочарован, че отбеляза само веднъж преди мача с Брентфорд.

Ако Джоунс и Собослай не са годни за финала на Carabao Cup следващата седмица, 25-годишният може да гледа назад на тази игра като на прослушване за по-напреднала роля. И изглежда, че е преминал.

5. Келехер получава минути преди финала за купата

През лятото имаше надежда от някои в Западен Лондон, че Каоимхин Келехер може да се присъедини към Брентфорд като заместник на обвързания с Арсенал Дейвид Рая. Ливърпул обаче не беше в настроение да продава, като Келехър получи шанс да покаже на пчелите какво им липсва, докато заместваше контузения Алисон.

Ранните тестове за ирландеца бяха прости. Свободен удар право в ръцете му, последван от слаб удар на Тоуни, докато Брентфорд заплашваше при контра. Средната третина на мача обаче беше много по-тиха за него, както се убедиха гостите.

Келхер не можеше да направи много с гола на Брентфорд, като се отдръпна добре, за да откаже Серхио Регуйлон, само за да види Тони да вкара топката отскок далеч. Имаше още едно голямо късно спасяване при 4-1, но най-важното нещо ще бяха минутите за вратаря на купата на Ливърпул, след като му беше казано, че ще участва на Уембли.

и получете ежедневната си доза Mirror Football съдържание. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия