Лутън 2-3 Челси: Отборът на Маурисио Почетино оцеля след завръщането на Лутън, след като двойката на Коул Палмър и нападателят на Нон Мадуеке спечелиха последователни победи за сините
Daily Mail | 2023-12-30 | 18:42:09

С него Почетино имаше това най-рядко срещано нещо – победа като гост след четири поредни поражения далеч от Стамфорд Бридж – и познато напомняне, че увереността е дефицитна стока в странните граници на неговия клуб.

На неговата страна това липсва, но може би, вероятно, те навлизат в завоя и нова посока. Разбира се, сезонът му беше осеян с такива фалшиви изгреви, въпреки че тук имаше място за насърчение отвъд резултата. Както винаги може да се проследи до Коул Палмър, който се завърна след наказание с два отлични гола.

Челси победи Лутън с 3-2 в събота следобед въпреки късния скок от страна на домакините

Коул Палмър беше този, който открадна шоуто, като спечели гол - вкара първия си гол в 12-ата минута на мача и втория си в 70-ата минута

Нони Мадуеке също намери вратата, за да види Челси победител в събота

Вашият браузър не поддържа iframes.

Първият спечели своята класа от финала в горния ъглов удар, а вторият му за 3-0 беше изцяло свързан с невероятното умение в това как той прехвърли топката около вратаря на Лутън. Между тези успехи той също изигра роля в отличния гол, отбелязан от Нони Мадуеке.

Това бяха акценти, както и защитата на Челси до лудостта на последните около 15 минути и ответната битка, при която гол на Лутън беше отменен при 3-0 и още един удар удари гредата, преди Рос Баркли и Илайджа Адебайо да въведат забавлението. Браво на Роб Едуардс, че го направи интересен – те се отказват от всичко в тази дивизия, както се вижда от две последователни победи, идващи в тази игра.

Те вярват, че бягството е възможно и от последните три тяхното твърдение е най-правдоподобно. Що се отнася до Челси, суматохата на техните обстоятелства беше изложена в четирите промени, които Почетино направи в отбора, който победи Кристъл Палас.

Те включват титуляр за Мадуеке в замяна на победния му удар от резервната скамейка в сряда, но донякъде грубо понижение за Михайло Мудрик, който напоследък показа малка форма. Имаше място и за Николас Джаксън пред Кристофър Нкунку, което може би беше по-скоро отражение на нуждата на последния от бавна интеграция след нараняване, отколкото смела демонстрация на вяра в Джаксън.

Каквито и да са изкривяванията около тези решения и дебатите, които те завинаги предизвикват около Челси, това не изглеждаше като мач, който би заплашил с последствия.

Лутън работи усилено, но неефективно. Освен един свободен удар от Баркли, който потопи част твърде късно, за да мине под гредата, те не увеличиха много пулса или ясни положения. За това, което създадоха, Баркли беше ключовият компонент като човек във форма и с евентуална точка за доказване предвид разочарованията от времето му в Челси.

Лутън успя да вкара два гола голове за седем минути, но това не беше достатъчно, за да спечели точка

Както е сега, Челси е на 10-то място в таблицата на Висшата лига, а Лутън е 18-ти

Почетино имаше това най-рядко срещано нещо – победа като гост след четири поредни поражения далеч от дома – и познато напомняне, че увереността е дефицитна стока в пределите на неговия клуб

Лутън работи усилено, но неефективно. Освен един пряк свободен удар от Баркли, който падна твърде късно, за да мине под гредата, те не повишиха много пулса или ясни положения

Баркли беше ключовият компонент като човек във форма и с евентуална точка за доказване предвид разочарованията от времето му в Челси

Той отново беше силен тук, макар и с ограничен успех в последната топка . Със сигурност не е достатъчно, за да отправи удар към вратата на Лутън през полувремето.

Челси (4-2-3-1): Петрович 6; Gusto 7, Disasi 6, Silva 7.5, Colwill 6; Gallagher 7.5, Caicedo 6.5; Мадуеке 7,5 (Фернандес 81), Палмър 8 (Гилкрист 90), Джаксън 6,5; Broja 6 (Nkunku 62, 6).

Неизползвани резерви: Bettinelli, Bergstrom, Sterling, Fernández, Mudryk, Maatsen, Gilchrist, Matos

Жертифициран: Дисази, Густо

Маурисио Почетино 7

Реф.: Пол Тиърни 6

Att: 11 041

С такъв необичаен комфорт отзад, Челси имаше лиценз да изследва и резултатът беше още едно динамично представяне от Конър Галахър – те наистина не бива да допускат грешката да го продадат следващия месец – и два удара от първо полувреме със значително качество.

Първият имаше полъх на късмет при създаването си, когато Иса Каборе събра изгубената топка след слаб удар на Джаксън беше спасен и след това веднага го преобърна директно в пътя на Палмър. Неговият завършек през вратата и до горния ъгъл беше превъзходен.

Палмър, може би единствената ярка светлина в мрачна група този сезон, след това участва във втория , доколкото той достави последната топка на Мадуеке, преди англичанинът да направи по-значимата част с удар, дори по-добър от първия. Намирането на същия ъгъл като Палмър, това беше прекрасно попадение.

Роб Едуардс направи две смени на почивката и първоначално резултатът беше почти същият – някои добро притежание на топката, няколко хубави движения от Баркли, много упорита работа, но без удари към вратата.

Когато успяха да удържат малко напрежение, Палмър изглежда уби мача с гол за 3-0. Заслуга на Джаксън, той изигра централната топка, но търкалящото се докосване на Палмър, за да заобиколи Томас Каминински, направи този ход специален.

На този етап, състезанието беше проведено. Тъй като това беше Челси и това беше Лутън, не беше. Ответната битка беше нещо доста. Първо, Баркли отвори вратата с глава, което на свой ред последва вълна от шансове, включващи Илайджа Адебайо, който отмени удар поради засада и постави още един срещу гредата чрез първокласно спасяване на Джордже Петрович.

При 3-1 Челси изглеждаше изпаднал в паника и драмата ескалира до 3-2. Chiedozie Ogbene предизвика малък хаос с центрирането, Alfie Doughty дръпна бърз стоп от Петрович, а Adebayo докосна на финала.