Макс Верстапен „причинява труден проблем“ за Ред Бул преди Гран при на Австралия
The Mirror | 2024-03-17 | 14:24:33

Легендата на Формула 1 Деймън Хил се усъмни каква мотивация ще има Ред Бул за остатъка от сезона, след като доминира в първите две състезания.

Водещият пилот Макс Верстапен изглежда на път да спечели четвърта поредна световна титла, след като спечели както Гран При на Бахрейн, така и Гран При на Саудитска Арабия със средна разлика от 17 секунди. Комфортно на второ място във всеки случай е неговият съотборник Серхио Перес.

Миналия сезон Ред Бул стигна до едно-две финала, за да спечели шампионата при конструкторите още през септември, докато Верстапен спечели третата си позиция титла с пет оставащи Гран При. Въпреки че няма дори месец след сезон 2024, Хил предположи, че доминацията на холандеца всъщност може да е проблем за Ред Бул.

„Хубаво е, когато имаш едно-две, за да започнеш вашия сезон и вашия шампионат при конструкторите, така че отборът се чувства страхотно“, каза световният шампион от 1996 г. пред F1 Nation. „Смешното обаче е, че е доста трудно да се получи тази стремежна емоция.

„Когато станеш втори или бъдеш бит, това не ти харесва, така че искаш да промениш тази ситуация. Има много мотивация за промяна. „Докато когато спечелиш, ти някак си… Знам, че те все още ще се опитват много усилено да намерят подобрения и печалби, защото ще трябва, но в същото време къде е мотивацията?

„Единствената мотивация е, че ще бъдеш хванат и ако гледате през рамо и не можете да видите никой, който ще ви хване, тогава почти можете да отидете на почивка."

След като бе коронован за световен шампион за трети път през декември, Верстапен разкри какво го мотивира да продължава да произвежда състезание след състезание. „Обичам да шофирам. Мисля, че това е преди всичко, най-важното е да съм тук“, обясни 26-годишният състезател, завършил на върха на подиума забележителните 19 пъти през 2023 г.

Ваш ред ! Съгласни ли сте с Деймън Хил? Присъединете се към дебата в секцията за коментари.

„Победата е, разбира се, най-доброто нещо във Формула 1. Така че за мен, естествено, мотивацията е налице, защото знам, че за повечето състезания, които Отивам тази година, имам голям шанс да спечеля. Така че, естествено, това е страхотно.“

Благодарение на доброто представяне на Перес, Ред Бул не успя да спечели само една Гран при миналия сезон – загуби от Ferrari в Сингапур – след като шефът на отбора Кристиан Хорнър преди това призна: „Един ден ще бъдем победени. Това е неизбежно, гарантирано. Въпрос е само кога и ние просто трябва да го направим възможно най-далеч може."

Верстапен има възможността да изравни собствения си рекорд във Формула 1 от 10 последователни победи по време на Голямата награда на Австралия следващата неделя, която започва в 4 сутринта британско време. Перес има за цел да намали разликата със своя съотборник и да направи своя случай да получи нов договор в края на сезона.