Манчестър Юнайтед показва и двете страни като късно самоунищожение, спасени от зашеметяващия Коби Майноо
The Mirror | 2024-02-01 | 01:24:20

Сега всички те заслужават голяма вечер за празнуване.

Това беше един от най-невероятните мачове на сезон със сензационно ужилване в опашката, тъй като Манчестър Юнайтед по някакъв начин излезе на върха в трилър със седем гола. И дори завръщането на Маркъс Рашфорд от палавата стъпка беше засенчено от тийнейджъра на Юнайтед Коби Майноо, когато той грабна победителя в 97-ата минута.

Беше пълен хаос, тъй като Юнайтед на два пъти изхвърли преднина от два гола, те водеха с 3-1 само четири минути преди Вълците да отвърнат невероятен удар. И въпреки това завърши пътя на Юнайтед, когато Ерик тен Хаг, неговият треньорски щаб и всички резерви се втурнаха на терена, за да отпразнуват последния издихан победител на Майноо.

Какъв завършек. Каква невероятна игра. Просто не можете да победите Висшата лига само заради забавлението и драмата.

Но Юнайтед трябва да се почешат по главите как, за бога, си го направиха толкова трудно, защото бяха изключителни през първото полувреме. Рашфорд, който се върна направо в титулярния състав след една седмица на палавата стъпка след лудориите си в нощен клуб в Белфаст, беше на ток.

Английската звезда Рашфорд вкара, изигра роля във втория удар на Расмус Хойлунд и се отплати напълно Вярата на Ten Hag в него. Това беше умно управление на човека от Тен Хаг, но щеше да изглежда слабо, ако Рашфорд не беше доставил резултата. Вместо това Рашфорд беше превъзходен и неговият блясък се отрази на Хойлунд.

Когато са в най-добрия си вид, Юнайтед са сила, с която трябва да се съобразяват и все още могат да имат думата в европейските места. Когато натиснат бутона за самоунищожение - както почти направиха късно - те все още са ужасно уязвими и непредсказуеми.

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Дали Mainoo е бъдеща звезда в процес на създаване? Коментирайте по-долу

Ето защо Вълците - които имаха рядка свободна вечер - се върнаха, никога не се отказаха и почти засрамиха посетителите с брилянтно завръщане. Всичко започна толкова добре за Юнайтед. Те водеха след пет минути и Рашфорд трябваше да бъде този, който най-накрая остави футболната си топка да говори.

След хубаво натрупване отдясно, Хойлунд задържа добре топката и след това я даде на Рашфорд, който фалира топката от границата на наказателното поле. Какво начало. Не отне много време за втори гол. И този път разбирателството между Рашфорд и Люк Шоу наистина изплати дивиденти.

Топката на Алехандро Гарначо намери Рашфорд, хлъзгавият му пас прати Шоу по крилото при припокриването и центриране на левия бек на Англия от близката греда беше обърнато от Хойлунд, който смело се хвърли към топката, за да постигне последния щрих. Това са четири в толкова игри за Хойлунд.

Вълците бяха хладни, но получиха дузпа в 71-та минута, след като Нето танцува в наказателното поле, предизвикателството на Каземиро направи най-лекия контакт, но реферът Джаред Гилет посочи мястото и VAR потвърди решението.

Пабло Сарабия разби дузпата, за да даде надежда на Уулвс за 2-1. Но това не продължи дълго. Скот Мактоминей влезе на мястото на Каземиро и резервата на Юнайтед отбеляза в рамките на минута, когато се наведе, за да засече корнера на Бруно Фернандес. 3-1.

Играта трябваше да приключи. Но драмата тепърва започваше. Ударът на Крейг Доусън попадна в Макс Килман, който принуди домакина да направи 3-2 след 86 минути и постави завършек на трибуната - и това със сигурност пристигна.

Нето направи 3-3 в 95-ата минута с нисък удар и феновете на домакините полудяха, тъй като си мислеха, че са грабнали точка. Но Майну спаси вечерта на Юнайтед с решаващ резултат в 97-ата минута, докато се движи напред, проби навътре и след това стреля в долния ъгъл със страхотен гол, достоен да спечели такъв страхотен мач.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете върху тази връзка, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия