Манчестър Юнайтед признава победителя във времето на Фърги като отсъстващ. Джим Ратклиф изпрати брутална проверка на реалността
The Mirror | 2024-02-24 | 22:14:48

Алекс Иуоби спука балона на Манчестър Юнайтед в грандиозен стил, за да остави сър Джим Ратклиф с лице, по-червено от фланелките на неговия клуб.

В първата си седмица, когато официално отговаряше за футболните операции, новият инвеститор на Юнайтед разказа мечтата си да хване и надмине Манчестър Сити и Ливърпул. Но неговият Юнайтед беше този, който беше съборен от победата в петте си мача с блестяща демонстрация на смелост и накрая умствена сила от Фулъм.

А звездите на Марко Силва дори наляха сол в раните на Ратклиф, като извикаха Победител във времето на Фърги, експертно уволнен от Иуоби при опустошителен пробив на Фулъм в седмата минута на добавеното време. Това беше първата им победа на "Олд Трафорд" от 20 години - и напълно заслужена, тъй като неотдавнашното възраждане на Юнайтед беше драматично спряно.

Феновете на Юнайтед смятаха, че техните звезди може да са тези, които могат да грабнат победата за девет минути от допълнителното време, след като Хари Магуайър изравни минута от нормалното време с финал от близко разстояние. Червените дяволи, вторият най-добър през по-голямата част от мача, изглеждаше, че завършват силно, тъй като Фулъм не успя да задържи преднината си от 1-0, след като защитникът Калвин Беси разби гол със супер попадение в 65-ата минута.

‌Но никой не може да оспори, че Фулъм не си струваше победа, която нанесе големи щети на най-големите четири надежди на Юнайтед. Загубата на Расмус Хойлунд заради контузия на тренировъчното игрище винаги щеше да бъде голям удар за Юнайтед след експлозивната му скорошна голова форма.

Без него атаката на Юнайтед нямаше централен фокус, енергия и заплаха, които бяха характерни за съживяване, което ги вкара в играта на фона на пет поредни победи, четири в Лигата. И момче, Фулъм не се възползва напълно.

Хората на Силва бързо се наредиха и поставиха защитата на Юнайтед множество проблеми през целия мач. Всъщност Юнайтед не можеше да се оплаче, ако бяха загубили с няколко гола в началните двадесет минути, като Иуоби пропусна два златни шанса.

‌Първо той изби удар покрай десния стълб на Онана след Muniz нокдаун, след което звездата на Фулъм прокара удара си покрай същия изправен след паса на Перейра. Докато Юнайтед се бореше за ритъм, Фулъм продължи да пробва и Онана спаси отлично от удар с глава на Муниз след корнер на Перейра, като Лукич не успя да върне изгубената топка.

Какво се обърка за Ман Юнайтед срещу Фулъм? Споделете мислите си в коментарите по-долу

Юнайтед бяха разединени и първото им прилично усилие отне 27 минути, когато Антони Робинсън отправи удар с глава на Алехандро Гарначо от линията. Далот също отправи удар в основата на гредата, но Фулъм многократно проби дупки в отбраната на Юнайтед, зловещ знак преди дербито на Манчестър срещу преследващия титлата Сити следващата неделя.

‌Мунис завъртя Линдельоф и вкара удар. срещу външната страна на гредата, когато Юнайтед отново извади късмет. Сблъсък с Рийд видя окървавения Каземиро, заменен от Скот Мактоминей, докато тийнейджърът Омари Форсън, който стартира за първи път в Лигата, беше закачен за Кристиан Ериксен.

Въпреки промените, Фулъм продължи да впечатлява и дойде голът на Баси като не истинска изненада. Юнайтед най-накрая се събуди, натрупвайки натиска, който донесе гола на Магуайър и обещанието за победа. Но това беше денят на Фулъм - и заслужено.

и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия