Мохамед Салах счупи клубния рекорд на Ливърпул при завръщането си в титулярния състав, след като червените на Юрген Клоп отбелязаха ЧЕТИРИ за 13 минути срещу Спарта Прага
Daily Mail | 2024-03-15 | 02:43:04

Салах се завърна в стартовия състав на Ливърпул след контузия, получена с Египет на Купата на Африканските нации - и голът му беше още по-трогателен за това, което представлява за историята му на Анфийлд.

Египтянинът стана първият играч, отбелязал 20 или повече гола във всички турнири в седем последователни сезона за Ливърпул.

Мохамед Салах счупи клубен рекорд на Ливърпул с гол срещу Спарта Прага в четвъртък

Ливърпул обу бързите си обувки за гол, за да отбележи четири гола в началния четвърт час

Вашият браузър не поддържа iframes.

31-годишният играч е икона на Мърсисайд, откакто се присъедини към клуба през 2017 г., и във всеки сезон той успя да се впише в таблицата с резултати поне 20 пъти, нещо, което никоя друга легенда на Ливърпул не е успяла да направи с клуба.

Той има и най-много отбелязани голове в клубните турнири на УЕФА от африкански играч , и три трофея от Златната обувка на Висшата лига, два от които бяха споделени.

Нунес подкрепи първата си опора за крака, като откри резултата на Анфийлд с хладен завършек в долния ъгъл, преди Кларк да отбележи първия си гол за Ливърпул, свързвайки се с Топката на Салах.

Египтянинът се втурна към отпуснатата топка, преди да нанесе прекрасен удар към вратата след 10 минути, преди Салах да асистира на Гакпо за четвъртите четири минути по късно.

Боби Кларк спечели втория, тъй като домакините бързо погасиха всяка надежда за Спарта Прага

Ливърпул избяга с 6- 1 победител вечерта и 11-2 победители общо за достигане до четвъртфиналите, като жребият ще се проведе в петък.

Ливърпул, който заема второ място в английския висш дивизион, пътува до Манчестър Юнайтед за четвъртфинала на ФА Къп в неделя в последния си мач преди международната пауза .