На ирландските баскетболни отбори е наредено да повторят последните 0,3 секунди от четвъртфиналното равенство
Снимка: bbc.com
BBC News | 2024-04-03 | 08:18:19

На два ирландски баскетболни отбора е наредено да преиграят последните 0,3 секунди от четвъртфинален мач.

Limerick Sport Eagles победиха Portlaoise Panthers с 80-78 на 23 Март.

Но мачът от второ ниво завърши по спорен начин, като победните точки на Eagles дойдоха от наказателни удари, присъдени на последния звънец.

Portlaoise обжалва на основание, че свободните хвърляния не е трябвало да бъдат разрешени, тъй като часовникът е изтекъл по същото време, когато е отсъден фаулът.

Присъединете се към каналите WhatsApp на BBC Sport

Първоначално им беше казано от Комитета на Националната лига (NLC), че резултатът ще остане като решение на съдията не може да бъде отменен със задна дата.

Въпреки това им беше дадена възможност да обжалват пред Националната апелативна комисия (NAC).

NAC реши, че мачът трябва да се преиграе изцяло, но Basketball Ireland оттогава заяви, че опцията за обжалване е била „допусната по грешка".

След това NLC реши, че срещата няма да бъде преиграна изцяло, но оставащите 0,3 секунди трябва да бъдат изиграни.

Basketball Ireland каза, че това трябва да се случи това седмица и ще бъде „във връзка с клубовете, за да определим кога“.

Спорът дойде, след като Джейсън Килийн беше оценен като фаулиран при стрелба когато прозвуча последният зумер. Бившият капитан на Ирландия вкара двата произтичащи наказателни удара, за да изведе Eagles напред.

Тези точки остават в сила, така че те ще водят с 80-78 в последните 0,3 секунди от мачът започва.

Победителите от равенството ще се изправят срещу MOY Tolka Rovers на полуфиналите.

Източник: bbc.com