Нападател на терена се сблъсква с вратаря на Нюкасъл след изравняване на Челси в последния момент
The Mirror | 2023-12-19 | 00:11:19

Мартин Дубравка беше атакуван от нашественик на терена след драматичното изравняване на Челси срещу Нюкасъл в техния четвъртфинален сблъсък от Карабао Къп.

Привърженикът се сблъска със стопера моменти, след като Михайло Мудрик изведе домакина в добавеното време за изравняване. Той изтича на терена по време на празненствата след мача и изглежда се подиграва на Дубравка секунди след гола на Челси в добавеното време.

Инцидентът изглежда е повлиял на изпълнението на дузпи, тъй като реферът е обсъждал и двамата мениджъри, преди точните удари да бъдат изпълнени пред гостуващите привърженици на Стамфорд Бридж.

Калъм Уилсън даде преднина на Нюкасъл през първото полувреме, като се възползва от грешката на Беноа Бадиашиле. Отне до добавеното време на Челси да отговори, тъй като Киърън Трипиър също направи грешка, позволявайки на Мудрик да изравни.

Коул Палмър, Калъм Уилсън и Конър Галахър бяха успешни по време на резултатната дузпа, докато вечерта на Трипиър стана още по-лоша с пропуска. Кристофър Нкунку отбеляза при дебюта си за сините, като Бруно Гимараеш също отбеляза.

Мудрик добави към изравнителния гол с нов успешен удар. Мат Ричи не успя да намери мрежата благодарение на зашеметяващото спасяване на Джордже Петрович, което позволи на Челси да си осигури място в последните четири.

Това е вторият път от толкова много сезони, в който пътуването на Нюкасъл до Carabao Cup завършва с разбито сърце. Те бяха победени с 2-0 от Ман Юнайтед на миналогодишния финал.

Челси ще научи съперника си в сряда вечерта. Мидълзбро и Фулъм вече бяха резервирали местата си за полуфиналите на Carabao Cup.

Първият победи Порт Вейл с 3-0, докато тимът от Висшата лига надви Евертън чрез собствена дузпа. Уест Хям се изправя срещу Ливърпул в последния четвъртфинал за сезон 2023/24.

Ще има още какво да следваме в тази извънредна спортна новина - ще ви предоставяме най-новите актуализации, снимки и видео.

Моля, проверявайте редовно за актуализации на тази развиваща се история. Получавайте актуализации по имейл за най-големите истории от деня направо във входящата си поща до.

Вземете всички големи заглавия, снимки, анализи, мнения и видеоклипове за историите, които са важни за вас, като следвате The Mirror всеки път, когато видите нашето име.

Следвайте ни в Twitter - официалния акаунт на Mirror football в Twitter - за всички най-нови футболни новини, както се случват в реално време. За други спортни новини, следвайте ни на.

Можете да се регистрирате за известия в Twitter за извънредни новини тук и да ни следвате за всички най-нови актуализации.

Бъдете в крак с последните футболни новини, като ни следвате във Facebook на mirrorfootball и със спортни новини на facebook.com/mirrorsport