Нотингам Форест 0-2 Тотнъм: Головете на превъзходните Деян Кулусевски и Ричарлисън увеличават натиска върху Стив Купър, докато гостите се изравняват по точки с Ман Сити
Daily Mail | 2023-12-16 | 03:13:21

Той празнува с характерните си гълъбови движения пред телевизионните камери.

Деян Кулусевски, който създаде откриването на Ричарлисън, добави секунда за Спърс след грешка на вратаря на Форест Мат Търнър и жителите на Северен Лондон оцеляха в късния натиск, тъй като завършиха мача с 10 играчи.

Деян Кулушевски беше удоволствие да се гледа, докато асистира при откриването на Тотнъм и отбеляза гол следващият

Ричарлисън от Тотнъм празнува, след като вкара първия гол за своя отбор срещу Форест

Анже Постекоглу ще бъде доволен от победата на своя отбор тази вечер, тъй като те завършиха наравно наравно с Ман Сити

Вашият браузър не поддържа iframes.

Ив Бисума беше изгонен в 70-ата минута за високо влизане срещу Райън Йейтс, надграден от жълто по съвет на VAR.

Това беше неговият втори червен картон за сезона, което означава, че ще бъде наказан за четири мача и това ще го отведе в Купата на Африканските нации, така че може да не се върне с фланелката на Тотнъм до края февруари, в зависимост от представянето на Мали.

Дестини Удоги също ще пропусне следващия мач, у дома срещу Евертън, след като получи петия си жълт картон за сезона.

Шпорите също загубиха Бренан Джонсън заради травма на главата през първото полувреме. Това помрачи завръщането му на Сити Граунд и усложни живота на Анж Постекоглу, който вече няма достатъчно играчи.

Но натискът върху Стив Купър само ще се увеличи след този резултат, въпреки че той беше горещо аплодиран от феновете на домакините в края в отсъствието на Евангелос Маринакис.

Форест създаде късна серия от положения и Неко Уилямс попадна пост в добавеното време, но спечелиха само веднъж в 13 мача и това беше третото им поредно поражение на Сити Граунд.

Формата у дома беше основата на оцеляването през миналия сезон. Без него те се плъзгат към проблеми и Маринакис не е собственик, известен с търпението си.

Купър беше започнал с петима, нанизани по задната линия, халфовата линия пълен с индустрия и физическо присъствие, както и темпото на Антони Еланга и бързия ум на Морган Гибс-Уайт отпред.

Но те бяха принудени твърде дълбоко и вероятно бяха твърде пасивни. Тотнъм контролираше първото полувреме и почти поведе в началото, когато Кулушевски пусна пас зад Уилямс към Хеунг-мин Сон, който се опита да плъзне крак покрай Търнър.

Американецът изскочи, затвори ъгъла, разтвори рамката си като пазач на мрежа за хокей на лед и направи жизненоважно спасяване. Търнър започна добре и направи още по-добро спасяване, за да откаже Джонсън в средата на първото полувреме, нов шанс, създаден от Кулусевски, маскиран, за да защити счупения нос и в страхотна форма.

Гулиелмо Викарио направи редица брилянтни спасявания, за да запази суха мрежа и да откаже Форест

Форест сега са в големи проблеми в таблицата, тъй като нямат победа в последните си шест мача

Bissouma беше изключително непохватен в предизвикателството си и видя червен картон през второто полувреме

Това щеше да бъде последният смислен принос на Джонсън , който разряза челото си в една от поредицата неистови битки, докато Форест започна да заплашва от стандартни позиции. Те включваха дългите хвърляния на Муса Ниакхате, които насърчиха домакините и оживиха публиката.

Те бяха оцелели при ранния натиск и видимо се развиваха увереност, когато изостанаха в добавеното време в края на първото полувреме.

С ограничени възможности за атака на пейката, Постекоглу изпрати Оливър Скип да го замени Джонсън. той създаде гола, срязвайки вътрешен левия си крак и нанасяйки въртящо се дразнещо центриране за Ричарлисън, който уреди бягането си, изкачи се над Уили Боли и стрелна с глава покрай Търнър от близко разстояние.

Това беше неговият пети за сезона, третият му за седмицата и навременна победа за Спърс.

Форест беше много подобрен през втората половина. Те излязоха с повече приключения и целенасоченост и Боли трябваше да изравни скоро след подновяването на играта, когато Еланга го намери непокрит пред вратата.

Големият централен халф показа малко хладнокръвие, когато се впусна високо в Трент Енд.

Натискът се натрупва върху Стив Купър и неговия Нотингам, който може да влезе в долната тройка

Мат Търнър даде подарък за изчистване на Кулушевски за неговия гол и беше бесен на себе си

Тотнъм беше много издръжлив далеч от дома и ще бъде доволен от впечатляващата победа

Еланга намери мрежата, само за да открие, че в крайна сметка тя е изключена при проверка на VAR. Празненствата изглеждаха приглушени, дори когато той реализира центрирането от Уилямс, сякаш повечето от Нотингам разбраха, че той е сред трима играчи, които са изпаднали в засада.

Реферът Джаред Гилет сигнализира гол, но той беше изключен и правилно отменен.

Шпорите се нуждаеха от втори и той дойде благодарение на подарък от Търнър. Вратарят, който започна толкова добре, беше виновен два пъти. Първо, той намери Кулусевски с неправилно изчистване, след което беше победен на близката му греда от сила, когато шведът отстъпи от Ниахате и отприщи ожесточен удар.

Търнър вдигна ръце, но успя само да ги отклони в мрежата. На тъчлинията Купър хвърли ръце върху главата си.

Състезанието ставаше все по-неподредено след червения картон, осеяно с претенции и насрещни искове. Тотнъм смяташе, че Мурило трябваше да получи второ жълто за късен удар срещу Скип и направиха каквото могат, за да нарушат ритъма на Форест.

Викарио се засили, когато се наложи да направи спасявания, като най-доброто от тях блокира точен удар с глава на Хари Тофоло, Еланга стреля още един шанс и докато Уилямс удари рамката, гълъбът не можеше да бъде спрян. Той беше в пълен полет с трите точки.