Новини от Манчестър Юнайтед: Шефът на Фулъм казва, че „най-добрият отбор“ е победил, тъй като Ерик тен Хаг произнася честна присъда
The Mirror | 2024-02-25 | 09:47:20

Кандидатурата на Манчестър Юнайтед да си осигури място в Шампионската лига през следващия сезон се провали, след като претърпяха загуба с 2-1 срещу Фулъм в събота.

Отборът на Ерик тен Хаг беше вторият най-добър през първото полувреме на Олд Трафорд, въпреки че Фулъм поведе едва преди изтичането на часа, когато Калвин Беси стреля вкъщи. Белите имаха шансове да направят мача извън обсега, но бяха временно наказани за разточителство, когато Хари Магуайър изравни в края на мача.

Въпреки че имаха собствени възможности, Юнайтед бяха уловени, тъй като Алекс Иуоби спечели за Фулъм в 97-ата минута. Това беше горчиво разочароващ резултат за Червените дяволи, които се надяваха да осигурят четвъртата си поредна победа във Висшата лига с надеждата си за място в първите четири.

Юнайтед остава на шесто място, но е на три от Тотнъм на пето място и на осем зад четвъртия Астън Вила, който победи Нотингам Форест с 4-2 в събота. Ето последните новини от Червените дяволи.

Присъдата на Силва

Босът на Фулъм Марко Силва призна, че „очевидно най-добрият отбор е спечелил“ след изненадващата победа на неговия отбор. Това е първата победа на "белите" в "Театъра на мечтите" от 2003 г. насам, тъй като те циментираха мястото си в средата на таблицата. „Това е голяма победа за нас. Разбира се, страхотно усещане за нашите фенове, които бяха шумни от първия до последния съдийски сигнал“, каза Силва.

„Играчите го заслужаваха, очевидно най-добрите отборът спечели мача. Ние бяхме отборът, който игра по-добре, създаде повече положения и имаше повече контрол над мача.

„За нас е фантастично усещане да дойдем тук и да спечелим срещу страна по добър начин изпълнение на формата. Знаехме, че ще трябва да играем на високо ниво и това направихме. Те също имаха два-три момента, те са качествен отбор, но го контролирахме много добре. Доволен съм как играхме в началото на второто полувреме.

„След като отбелязахме, знаехме, че ще има реакция. Опитахме да играем засада за техния гол, но нямаше синхрона, който искахме и докато те натискаха, ние показахме манталитета, който ни липсваше в други мачове като гост. Беше страхотна контра и страхотен завършек.

"Играчите заслужават голямо уважение, защото разбраха плана и го изпълниха . Беше отворен мач, нямаме смяна навън или у дома. Това е нашият начин."

Тен Хег критикува играчи

Босът на Юнайтед Тен Хег разкритикува своите играчи, че са "забравили" да натискат в натрупването за победителя от Фулъм. Попитан от beIN Спорт, ако неговата страна заслужаваше повече, той отговори: „Мисля, че да. Отново имахме много спънки, справихме се с това. Отборът показа голям характер. Обърнахме мача и след това имахме големи положения на крилото. Най-накрая губим мача с един пропуснат момент. Забравихме да пресираме, когато топката беше в ъгъла за вкарване и това имаше големи последствия.

"Мисля, че това е лошо позициониране. Трябва да се натискаме повече. Това не може да се случи, когато противник има вкарване в ъгъла. Трябва да ги затворим и да не им позволяваме да пробият.

„Има само един играч и ние трябва да сме сигурни, че играчът е на правилната позиция и това е отборът. Отборът трябва да се увери, че позициите са добри, а за детайла ще бъдем наказани."

Магуайър за проблемите с контузиите

Хари Магуайър оплака опасенията на Юнайтед за контузиите след загубата им срещу Фулъм. Люк Шоу ще пропусне остатъка от сезона, след като получи проблем с крака при победата над Лутън, докато Расмус Хойлунд получи контузия, която го принуди да пропусне сблъсъка с белите.

„Имаме засегнат от контузията на Расмус, който беше голяма фокусна точка за нас, но от нас зависи да намерим решенията и областите, в които трябва да се подобрим“, каза Магуайър. „Той беше нашата фокусна точка, можем да играем в него, той го държи, той стартира пресата наистина добре, не само това, но Маркъс играе много добре отляво. Това е историята на нашия сезон, бяхме засегнати от контузия - както и други отбори - и трябва бързо да намерим решение."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също се отнасяме към нашите членове на общността до специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите