Нюкасъл 4-4 Лутън: Харви Барнс изравнява за свраките в ТРИЛЪР с осем гола на Сейнт Джеймс Парк, докато Хетърс пропиляват преднина от 4-2
Daily Mail | 2024-02-03 | 21:10:51

Точно както в онази класика преди 13 години, Нюкасъл отново се пребори за точка, макар и от 4-2, а не от 4-0. И все пак настроението след изравняването на резервата Харви Барнс беше много различно от това, когато покойният Чеик Тиоте изравни, тъй като това беше мач, който хората на Хоу трябваше да спечелят, ако искат да се върнат в Европа през следващия сезон.

„Вероятно беше страхотна игра за неутралните, но не толкова, ако сте свързани с нас, защото имаше огромна решимост да спечелим и сме разочаровани, че не го направихме“, призна Хау след това.

Харви Барнс вкара изравнителния гол за Нюкасъл в сензационен трилър с осем гола

Еди Хау може да се нуждае от още едно лягане след скорошно след като е гледал един от най-забележителните мачове, виждани някога на St James' Park

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Имаше много добро и много лошо“.

Лошото несъмнено беше отбранително с Нюкасъл вече е допуснал 10 гола в последните си три домакински мача – повече от предишните 16.

По-конкретно, левият защитник Дан Бърн имаше горещ следобед срещу Chiedozie Ogbene, като феновете призоваха той да бъде резервиран, което Howe надлежно направи.

Доброто беше, разбира се, отвръщането от два гола по-малко и това беше едва вторият път през този сезон Toon да спечели точка от губеща позиция. „Това беше голяма крачка напред“, каза Хоу.

Но това бяха две крачки назад от добрата им победа с 3-1 в средата на седмицата в Астън Вила, тяхната най-добра представяне като гост за сезона и те паднаха до девето място в таблицата.

За Роб Едуардс и Лутън обаче единственият път е нагоре. Да, изпускането на двоен гол беше горчив хап за Едуардс, неговите играчи на Хетърс и техните пътуващи фенове. „Оставаме будни“ не изглеждаше погрешно, тъй като това беше вторият пореден мач, в който те отбелязаха четири гола, след разгрома на Брайтън в средата на седмицата. Те са 16-и в таблицата и една точка над зоната на отпадане с мач по-малко от последните три.

„Много съм горд“, каза Едуардс . „Чувствах се зле на моменти, чувствах въодушевление на моменти, но бях доволен от представянето, нашия характер и нашата издръжливост.

„Беше страхотно дойдете в отбор, който е бил в Шампионската лига, и му занесете играта.

'След като вдигнахме два гола напред, има нотка на разочарование, че ние не можах да го видя.

"Но ще погледна назад към това в студената светлина на деня, когато стигнахме до Сейнт Джеймс Парк, бяхме смели и взехме точка.“

Едуардс трябва да се е страхувал от най-лошото, когато неговият отбор изостана само след седем минути.

Изящната рейк топка на Луис Майли от вътрешността на централния кръг намери напреднал Киърън Трипиър на дясната тъчлиния. След това Трипиър прехвърли експертно тестето към Шон Лонгстаф, който беше на място, за да се насочи към дома от 10 ярда.

Шон Лонгстаф вкара два гола в лудото начало на мача за Нюкасъл

Габриел Ошо се справи отлично, за да изравни Лутън за 1-1

Лонгстаф празнува, след като вкара втория си гол от мач, за да върне Нюкасъл напред

Но Лутън си върна условията в 21-та минута. Ударът от фаул на Рос Баркли в наказателното поле беше върнат с глава през средата от Карлтън Морис и Габриел Ошо се издигна най-високо, за да кимне над безпомощния Мартин Дубравка и да влезе извън гредата.

Сейнт Джеймс Парк беше замлъкнал, но само временно, тъй като две минути по-късно Лонгстаф имаше втори. Това беше класически гол за контраатака, когато Мигел Алмирон спечели топката в собственото си поле и прати Антъни Гордън да лети по лявото крило.

Той получи топката по-добре от Ошо, обръщайки го отвътре навън и получавайки силен удар в наказателното поле. И докато Томас Камински спасяваше, парирането му падна в краката на незабелязан Лонгстаф, който имаше още едно удобно завършване от почти същото място като първото.

Лутън , обаче, отвърна отново пет минути преди почивката.

Баркли се измъкна от кроткото влизане на Лонгстаф, след което проби напред целенасочено, преди да подаде към Алфи Даути отляво. След това центрирането му беше кротко парирано от Дубравка право към Баркли, който не можа да пропусне от шест ярда за третия си гол за сезона.

Рос Баркли отново изравни за Лутън, за да направи 2- 2 след два бързи гола на Шон Лонгстаф

Карлтън Морис добави трети гол на Лутън Таун, за да преобърне напълно мача

Лутън Таун Илайджа Адебайо празнува отбелязването на четвъртия гол за своя отбор в мача

След почивката, отново здравият нападател на Нюкасъл Калъм Уилсън беше представен на Гордън, който играеше като импровизиран номер 9, но усука глезена си и не можа да продължи през второто полувреме.

Въпреки това номер 9 на гостите трябваше да има следващия голям успех например след 59 минути.

Лутън получи дузпа от VAR, когато Огбене беше съборен от Бърн и VAR прецени, че контактът е пренесен в наказателното поле.

Тогава Морис се активизира и въпреки че първият му хладнокръвен удар от точка трябваше да бъде повторен, след като реферът вече беше свирил за нарушение, той повтори трика си изпращайки Дубравка по грешния начин, за да даде преднина на Лутън.

Кийрън Трипиър отговори, като вкара трети гол на Нюкасъл на шумния Сейнт Джеймс Парк, преди Барнс да спечели точка за домакините

Три минути по-късно Хетърс бяха в страната на сънищата, когато Илайджа Адебайо – току-що след своя хеттрик в средата на седмицата срещу Брайтън – стреля покрай Дубравка от почивката на Баркли.

Въпреки това домакините най-накрая се раздвижиха от съня си и върнаха един назад, когато Бруно Гимараеш центрира с външната страна на ботуша си и капитанът Трипие вкара с левия крак от воле към далечната греда.

От този момент нататък просто знаехте, че идва еквалайзер, въпреки че не бихте предвидили източника.

Барнс беше аут от септември, но само 10 минути след повторното му представяне той реагира на изгубена топка на границата на наказателното поле и проби с левия крак в долния ляв ъгъл, за да изпрати Сейнт Джеймс до дива.