ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ: Джарод Боуен се отличава с гол и асистенция, за да увеличи шансовете на Англия за еврото, но Ливърпул изглеждаше апатичен в една област по-специално, докато развяваше бял флаг в надпреварата за титлата
Daily Mail | 2024-04-27 | 18:12:25

Въпреки това, Michail Antonio след това оглави нивото на Уест Хем, за да остави Ливърпул зад Арсенал и Манчестър Сити.

Ето оценките на играчите на Mail Sport от мача на Лондонски стадион.

Майкъл Антонио (отгоре) спаси точка на Уест Хям, за да разсее надеждите на Ливърпул за титлата в събота

Изравнителният гол на Антонио дойде моменти преди Мохамед Салах и Юрген Клоп се сблъска на тъчлинията, след като египетското крило беше изваден от титулярния състав

Играй нататък Ябълка Spotify

УЕСТ ХЕМ ЮНАЙТЕД

4-2-3-1

- 6

Може би щеше да се справи по-добре за изравнителния гол на Андрю Робъртсън, който проби през тясна пролука, но не можа да направи много за втория им, тъй като той се завъртя в неговото поле от шест ярда. По-зает със спасявания след почивката, за да задържи Уест Хем в него.

Владимир Коуфал - 5.5

Намерих, че е трудно да държа Луис под капак Атакуващата заплаха на Диас, когато беше директно атакуван един на един, но направи жизненоважна намеса, за да отблъсне Мохамед Салах късно. Дид показа собствената си заплаха с отразен удар през първото полувреме, на който Алисон трябваше да реагира.

a - 6

Странното важно блокиране и необходимите изчиствания, особено едно на Диас в добавеното време на първото полувреме, което доведе до контраатака. Въпреки това, той е виновен, че понякога гравитира твърде лесно към топката, оставяйки празнини и лоша организация за головете на Ливърпул.

Angelo Ogbonna - 6

Измисли редица жизненоважни блокове и изчистване удари с глава, за да задържи Ливърпул на разстояние и беше нещастен, своенравният удар на Коди Гакпо се отклони от тялото му към вратата за втория. Беше направил превъзходен блок, за да осуети Гакпо точно преди.

Анджело Огбона не може да затвори напълно Луис Диас по време на съботния мач

Емерсън - 6

Мучи се да сдържа Харви Елиът, който се оказа заплаха за Ливърпул през първото полувреме. Но принуди Алисон да спаси отлично със силен изстрел малко преди Антонио да изравни за 2-2.

Томас Соучек - 5

Работник, но без авторитет, докато Ливърпул ръководеше халфовата линия и притежание за големи заклинания. Лош късмет с втория гол на Ливърпул, тъй като не успя да блокира на голлинията, след като ударът на Гакпо излезе от Огбона и към него на скорост.

Едсън Алварес - 6

Не е особено изявен в процедурите, като се има предвид, че е бил принуден най-много на времето да сдържа Ливърпул и да остане дисциплиниран, вместо да работи нападателно.

Джарод Боуен - 8

Прекрасен следобед и продължение на много добър сезон лично за англичанина. Брилянтен удар с глава, за да изведе Уест Хям напред в края на първото полувреме, след като видях опит, спасен с една ръка от Алисон малко преди това. След това даде перфектно центриране на Антонио, за да направи 2-2. Възможно ли е Боуен да се възползва от разширяването на евроотбора на Гарет Саутгейт от 23 на 26 играчи?

Джарод Боуен празнува удара си с глава, който даде преднина на Уест Хем в края на първото полувреме

Лукас Пакета - 6,5

Трябваше да получи поне жълт картон за ранния си удар върху глезена на Алексис Мак Алистър - и някои биха казали, че заслужаваше червен. Включен мимолетно след това, но предложи така необходимата смелост.

Мохамед Кудус - 6

Подаде топката за откриването на Боуен, но не получи твърде много гледки към гол, тъй като Ливърпул контролираше процедурите, без да капитализира напълно.

Михаил Антонио - 6,5

Изобщо почти не участва в мача преди гола си за 2-2. Всъщност Антонио докосна топката само 11 пъти в началния час. Но когато се появи шанс, неговият удар с глава от центриране на Боуен беше перфектен. Не успях да го спечеля с последния удар.

Майкъл Антонио се извисява над защитата на Ливърпул, за да спечели точка на Уест Хям

ЗАМЕНИ

Джеймс Уорд-Проус (за Soucek 74) - 6

Мениджър

Дейвид Мойс - 6.5

План за игра за ограничаване видя Уест Хам отстъпва лъвския пай от владението и шансовете на Ливърпул, както може да се очаква. Като се има предвид това, Уест Хям се справи много добре, за да остане в надпреварата и да се завърне, след като Ливърпул излезе напред. Все пак се чудите дали това ще помогне много, за да убеди съмняващите се, тъй като краят на времето му на Лондонския стадион потенциално наближава.

Дейвид Мойс подготви отбора си да сдържа Ливърпул и те преминаха през буря, преди да вземат точка

ЛИВЪРПУЛ

4-3-3

Алисън Бекер - 6

През по-голямата част нямаше много работа, но спаси добре от Куфал през първото полувреме. Голът с глава на Боуен не беше по негова вина в никакъв случай.

Трент Александър-Арнолд - 6

Не се изискваше втора покана, за да влезете вътре и да накарате нещата да се случат в началото, като тествах Ареола с удар под ъгъл, който беше ударен и превъртя свободен удар. След като тества вратаря на "чуковете" след почивката, той леко избледня.

Трент Александър-Арнолд играе пас по време на мач, в който заплахата му избледня малко

Джарел Куанса - 6

Нямаше много работа, но със сигурност има големи въпросителни относно естеството на това как двата гола на Уест Хем бяха допуснати от удари с глава от кръстове.

Върджил ван Дайк - 6

Големият холандец няма да бъде доволен от всичко с маниера на двата гола на Уест Хем, особено при изключване при удар с глава на Боуен, тъй като маркирането на човека беше грешно.

Андрю Робъртсън - 6.5

Изключен, когато Уест Хям изпълни късия корнер, доведе до откриването на Боуен точно преди почивката, но го изкупи, когато изравни резултата с рядък гол в началото на второто полувреме.

Андрю Робъртсън празнува извличането на нивото на Ливърпул в началните минути на първото полувреме

Алексис Мак Алистър - 5

Понесе ранен болезнен удар в глезена от Пакета, който заслужаваше повече наказание. Продължих да се боря, насладих се на още няколко заплитания, но не можах да дам определящ принос, тъй като точките за теглене бяха отпаднали.

Уатару Ендо - 5

Картован за дърпане на фланелката на Кудус, докато играчът на Уест Хем се опитваше да се откъсне. Поддържа нещата в средата на терена, когато Ливърпул овладя топката, но му липсваше допълнителна екипировка и в крайна сметка беше пожертван за Дарвин Нунес 11 минути до края.

Райън Грейвънбърч - 5

Оказа се с няколко добри гледки към голове, но не можа да се възползва. Последва див взрив над гредата от наистина добра позиция и странен опит да хвърли топката, но той не осъществи никакъв контакт.

Харви Елиът - 7

Пълен с енергия и настръхнал от заплаха, особено през първото полувреме, когато неговите центрирания притесняваха Уест Хям. Една ранна доставка на Mac Allister трябваше да доведе до по-добро, докато той също намери страничната мрежа. Уцели напречната греда от разстояние, докато Ливърпул се опитваше да изтръгне късна победа.

Оживеният Харви Елиът стреля към вратата на Уест Хем през първото полувреме

Коуди Гакпо - 6

Вбесяващ на моменти, наистина опасен на други. Извади късмет, когато неговият насочен удар, който минаваше встрани, се отклони от трима играчи на Уест Хем и намери мрежата.

Луис Диас - 7

Неговото електрическо движение през първото полувреме предизвика много от проблеми за Уест Хем и той се приближи много, когато удари основата на гредата. Диас също се отклони незначително в засада преди изричането на дузпа през първото полувреме. Влиянието му намаля в крайна сметка и беше заменен от Мохамед Салах.

ЗАМЕНИ

Мохамед Салах (за Диас 79 минути)

Джо Гомес (за Александър-Арнолд 79 минути)

Дарвин Нунез (за Ендо 79 минути)

Доминик Собослай (за Quansah 90+1 минути)

Мениджър

Юрген Клоп - 6

Обемът на игрите доведе до смелото решение да започне Салах и Нунес на пейката, но хазартът не се изплати. Ливърпул не успя да вдигне темпото над това на безсмислен мач в края на сезона през първото полувреме, когато шансовете им за титлата останаха много живи. По-добре след почивката, но не успя да спечели и изглежда бялото знаме вече е развято в битката за титлата. Спорът със Салах само влоши деня.