Brewers удариха 3 HRs от Сони Грей, за да спечелят със 7-1 и изпратиха Cardinals до 5-та поредна загуба
AP News | 2024-05-10 | 04:24:34

МИЛУОКИ (AP) — Рис Хоскинс, Джейк Бауърс и Джоуи Ортис, всеки от които се прибра, за да охлади Сони Грей, докато Milwaukee Brewers победиха падайки Сейнт Луис Кардиналс със 7-1 в четвъртък вечерта.

Това беше петата поредна загуба за Кардиналс, които започнаха серия от четири мача с водещите в NL Central Brewers.

Уилям Контрерас и Кристиан Йелих играха по 3 от 4 за Пивоварите. Джаред Кьониг (4-1) спечели победата, след като направи две нулеви ининги за облекчаване и си проправи път от заредена с бази, без аут задръстване в петия.

Грей (4-2) има беше една от малкото светли точки на последните кардинали, откакто подписаха тригодишен договор за 75 милиона долара извън сезона, но второто място на наградата Ал Сай Йънг за 2023 г. не можа да спре плъзгането на Сейнт Луис.

През първите си пет старта Грей позволи общо шест ръна, а само три бяха спечелени. Неговият ERA от 0,89 беше най-ниският от 1910 г. на всеки питчър на Кардиналите в първите му пет изяви с организацията.

Пивоварите отбелязаха шест ръна на Грей в четвъртък по време на неговия период от пет ининга. Грей се беше отказал само от един Хоумър през цялата година, преди Брюърс да се изправят дълбоко срещу него три пъти.

Милуоки поведе завинаги, като отбеляза три ръна в първия ининг. Това беше първият път през този сезон, когато Грей допусна бягане преди петия.

Две аутни игри от Грей върнаха Контрерас, който се отличи по-рано в ининга. Хоскинс, чието куче гледаше от трибуните като част от промоцията на Brewers „Bark at the Park“, последва с два удара на Хоумър през стената в дясното централно поле.

Бауерс увеличи преднината до 4-0, като поведе втория с удар от 417 фута във втората палуба на десните трибуни. След като Ларс Нутбаар от Сейнт Луис отбеляза като домакин в третия, Ортиз направи 5-1, като нанесе 408-футов удар до центъра с два аута в четвъртия.

Ортис, който не игра в Загубата на Брюърс с 6-4 от Канзас Сити в сряда е домакин във всеки от последните му два мача.

Кардиналите пропиляха няколко шанса да се върнат в играта.

Св. Луис донесе изравнителната серия без аут в четвъртата, докато изоставаше с 4-1, но Дилън Карлсън влезе в двойна игра и Масин Уин удари. След това Кардиналите заредиха основите на Тобиас Майерс, за да започнат петия, но Кьониг излезе от бика и получи следващите три аута, без да позволи на никого да отбележи.

СТАЯ НА ТРЕНЬОРА

Мениджър на Кардиналите Оливър Мармол каза, че „всичко е минало добре“ при операцията на ловеца Уилсън Контрерас в сряда. Контрерас счупи лявата си предмишница във вторник, когато беше ударен от замах от Джей Д. Мартинез при загубата на Кардиналс със 7-5 от Ню Йорк Метс. Контрерас се очаква да се завърне някъде след паузата в Мача на звездите.

LHP Robert Gasser се очаква да направи своя дебют във Висшата лига за Brewers в петък. RHP Ланс Лин (1-0, 3.28) се захваща за Кардиналс.