Причината на Фил Микелсън да отложи пенсионирането си, тъй като голфърът на LIV е изправен пред трудно решение
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-02-14 | 15:56:05

Фил Микелсън ще отложи пенсионирането си възможно най-дълго, тъй като шесткратният голям шампион все още таи надежди да спечели US Open.

Мечтата на Микелсън е да спечели Откритото първенство на САЩ и да завърши кариерата си. Той завърши втори на събитието в шест случая, като същевременно спечели три Мастърс титли, две PGA шампионати и едно Открито първенство.

Въпреки че вече не се квалифицира чрез класирането, тъй като звездите на LIV Golf не печелят точки за класиране, Микелсън все още трябва да получава покани от Augusta, USPGA и The Open като бивш победител. Той също трябва да получи покана за Откритото първенство на САЩ, след като спечели USPGA на остров Киава през 2021 г., където стана най-възрастният победител в голям шампионат в историята на възраст от 50 години, 11 месеца и 7 дни.

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ: Звездата от European Ryder Cup „обичаше“ WM Phoenix Open „кланя“ въпреки хаоса сред публиката

Победата беше решаваща по отношение на осигуряването на покани за следващия също няколко турнира на US Open, тъй като спечелването на голям турнир дава на Микелсън покана за всичките четири турнира за следващите пет години. На фона на слуховете за пенсионирането му, след като изтече настоящият му договор за голф с LIV, Микелсън все още няма да се оттегли от голфа, тъй като все още гледа към славата на US Open - и неговите героични постижения през 2021 г. доказват, че той не може да бъде уволнен поради възраст.

След като получи специално освобождаване да играе на Откритото първенство на САЩ през 2021 г., Микелсън - който също ще получи специално изключение за шампионата на Мастърс и PGA за цял живот като бивш шампион - каза: „Спечелването на Откритото първенство на САЩ беше цял живот и неуловима мечта, и съм се приближавал толкова много пъти.

„Не можеш да спечелиш, ако не играеш. За мен е чест и съм благодарен на USGA за възможността и очаквам с нетърпение да играя в родния си град на голф игрище, на което съм израснал.”

За всички най-нови новини, политика, спорт и шоубизнес от САЩ, отидете на .

Микелсън все още търси победа на US Open, за да завърши Големия шлем в кариерата си. Ако поиска неуловимата титла, Микелсън ще стане едва вторият играч в историята на US Open, който ще направи това със специално изключение; единственият играч, който е постигнал подобно постижение, беше Хейл Ъруин през 1990 г. в Медина.

През февруари 2022 г. американецът очерта плановете си за пенсиониране с основното предупреждение, като каза пред Golf Digest: „Ако спечеля САЩ Отворете, ще се пенсионирам. Това щеше да е последният ми турнир. Ще съм постигнал Големия шлем в кариерата и няма да имам какво повече да доказвам.”

Според биографа на Микелсън Алън Шипнък, следващият договор на 53-годишния играч с LIV Golf може да бъде като неиграещ капитан. Всеки от капитаните на отбора получи четиригодишен договор от Грег Норман и компания и според съобщенията играчите ще влязат отново в преговори с LIV към края на 2025 г.

Ако Микелсън се оттегли от игра в края от договора му, това ще означава, че се е радвал на кратък период с LIV Golf. В 20 събития от веригата LIV Микелсън има само две класирания в топ 10, борейки се да възпроизведе формата, която го направи един от най-великите играчи в спорта по време на времето му в PGA Tour.

Източник: mirror.co.uk