Противоречивият шеф на Порто обвини Микел Артета, че е обидил мъртъв роднина, за да предизвика сблъсък на пълно работно време
The Mirror | 2024-03-13 | 09:12:06

Мениджърът на Порто Серджо Консейсао твърди, че шефът на Арсенал Микел Артета е обидил негов роднина, който „вече не е сред нас“ след Шампионската лига във вторник вечер сблъсък. Артилеристите категорично отричат ​​това твърдение

Арсенал победи Порто с 1-0 през нощта, благодарение на усилие на Леандро Тросард в края на първото полувреме. Това означаваше, че резултатите бяха изравнени в два мача, след като Порто спечели със същия резултат на Драгао през февруари, но Дейвид Рая спаси два точкови удара, за да изпрати отбора от Висшата лига след дузпи.

Следвайки Артета и Консейсао бяха забелязани да разменят думи на терена. А босът на Порто отправи сериозно обвинение към своя колега.

"Микел Артета се обърна към пейката по време на мача и обиди семейството ми на испански", твърди Консейсао. „Накрая му казах, че човекът, когото е обидил, вече не е сред нас.

„Оставете го да се грижи за обучението на отбора си, който има повече от достатъчно качество, за да играе много по-добре“, добави той. Арсенал отрича Артета да е казал подобно нещо.

Отборът на Артета сега има дълга почивка, преди да се завърне в игра срещу Манчестър Сити на 31 март. Преди това те ще научат съперниците си от четвъртфиналите в Европа, като жребий, насрочен за петък.

Нравите кипяха на моменти по време на 120-те минути футбол в Северен Лондон. И на Артета, и на Консейсао бяха показани жълти картони по време на мача, докато и двата отбора видяха играчи да влизат в книгата.

Заслужаваше ли Арсенал победата си? Кажете мнението си в секцията за коментари

Това не е първият път, когато Conceicao обвинява конкурентен мениджър в използване на обиден език към него. Бившият мениджър на Челси Томас Тухел и настоящият шеф на Манчестър Сити Пеп Гуардиола попаднаха в лошите книги на португалеца след последните мачове в Шампионската лига.

„Той говори за страната ни с грозни думи“, каза Консейсао след поражението на Порто от Сити в груповата фаза през октомври 2020 г. „Отношението на Гуардиола беше изключително неприятно.

„Цялата игра на Манчестър Сити беше, защото ако някой трябваше да се оплаква, това беше пейката на Порто, защото бяхме изключително трудно направено от."

Следващия април Порто беше елиминиран от турнира през този сезон от Челси на Тухел, като Консейсао твърди, че Тухел му е казал "да се махне".

"Аз беше обиден от този човек, който е в съседство", каза Консейсао, имайки предвид Тухел. "Казвах на рефера, че четвъртият рефер е чул тези обиди. Това е всичко. Не знам защо реагира по този начин. Не му казах нищо по време на мача.”

Тухел по-късно омаловажава този инцидент. „Беше само малък спор с мен и техния треньор и всички ме последваха внезапно“, каза той. „Няма вреда.“

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите