Рафиня открадва шоуто, докато Барселона надделява над ПСЖ в трилъра от Шампионската лига - 5 точки за разговори
The Mirror | 2024-04-10 | 23:57:35

Удар с глава от второто полувреме на Андреас Кристенсен донесе на Барселона безценна победа с 3-2 над Пари Сен Жермен по време на вълнуващата четвърт от Шампионската лига последно равенство в първия мач.

След колебливо начало на мача отборът на Шави поведе точно преди почивката на полувремето, когато Рафиня вкара първия си гол в състезанието. Въпреки това ПСЖ отговори след паузата, за да обърне мача с главата надолу, като Усман Дембеле изравни срещу бившия си клуб, преди Витиня да ги изведе напред.

Хората на Луис Енрике имаха няколко шанса да отбележат трети, но бяха наказани, че пропуснаха тези възможности, след като Барселона изравни чрез втория гол на Рафиня за вечерта. Трябваше обаче да има още един обрат в драматична афера, тъй като Барса откри победителя в 77-ата минута.

Мигове след като беше въведен от резервната скамейка, бившият защитник на Челси Андреас Кристенсен отбеляза с глава в 77-ата минута, за да осигури жизненоважна победа за Барселона, след като се отправи към реванша следващия вторник. Ето пет теми за разговор от Парк де Пренс.

Рядък победител в мача

Събота, 29 април 2023 г. Това беше последният път, когато Кристенсен успя да засече вратата преди гостуването на ПСЖ в сряда. Въпреки това, по-малко от две минути след влизането си от резервната скамейка, 28-годишният футболист - на рождения си ден - вкара победния гол с първото си докосване в мача.

Илкай Гюндоган изби възхитителен корнер в и Кристенсен удари глава, хвърляйки поглед отвъд протегнатата ръка на Джанлуиджи Донарума. Датчанинът обаче ще пропусне реванша срещу ПСЖ, след като получи третия си жълт картон от кампанията в Шампионската лига.

Дембеле преследва бивш клуб

Понякога, когато играч вкара гол срещу техния бивш клуб, те ще бъдат изкушени да се върнат на празника си от уважение. Не винаги обаче. Дембеле вкара 40 гола и добави 43 асистенции през шест години в Барселона, преди да напусне клуба, за да се присъедини към ПСЖ за около £43 милиона миналото лято.

Поемайки Барселона за първи път след напускането си, Дембеле отбеляза изравнителния гол в 48-ата минута, за да преследва бившите си работодатели. 26-годишният играч взе свободна топка в наказателното поле, преди да отприщи мощен удар в покрива на мрежата, не давайки шанс на Марк Андре Тер Стеген.

Вместо обаче да покаже уважение, Дембеле реши да избяга и да празнува с останалите си съотборници от ПСЖ в ъгъла. Той скочи във въздуха и вдигна юмрук, когато французинът вкара едва втория си гол в 35-тото си участие, откакто се премести в Париж.

Първи голове в ШЛ за Рафиня

След отбелязване на победител срещу Лас Палмас последния път, Рафиня намери вратата на вратата за втори пореден мач, като удари откриването в Париж. Това беше отлично завършване на бившето крило на Лийдс, който се нахвърли след грешка на Джанлуиджи Донарума, преди да вкара в ъгъла.

Рафиня не бе отбелязвал в Шампионската лига преди пътуването до Парк де Пренс, след като преди това отбеляза нула и грабна пет асистенции в 10 изяви в елитното европейско клубно състезание. Но 27-годишният футболист, който се присъедини към Барселона от Лийдс през юли 2022 г., сега най-накрая е извън целта.

Но точно като лондонските автобуси, вие чакате години за един и два, след което идвате едновременно време. Точно това се случи с Рафиня, който отбеляза два гола срещу ПСЖ. Вторият му удар дойде в средата на втория период, когато той се хвана за спретнато изнесено подаване от Педри, преди експертно да избие от воле в ъгъла.

Кубарси чупи рекорд

След като стартира само за първи път в Барселона при старши още през януари, Пау Кубарси продължи добрата си кампания за пробив с начало срещу Пари Сен Жермен. В този процес тийнейджърската сензация стана най-младият защитник, който някога е стартирал на четвъртфинал в Шампионска лига, на 17 години и 89 дни.

Преди мача във френската столица в сряда рекордът се държеше от Георги Шченников, който се появи на същия етап от надпреварата за ЦСКА Москва срещу Интер. Въпреки крехката си възраст, Кубарси определено не изглеждаше неуместно в сърцето на отбраната на Барселона.

Разочароващ Мбапе

Тъй като се очаква Килиан Мбапе да се присъедини към Реал Мадрид това лято, той има последен шанс да се опита да спечели Шампионската лига с ПСЖ. Французинът обаче не беше в най-добрата си форма по време на първия четвъртфинален мач срещу Барселона и се бореше да окаже влияние през цялото време.

След като направи ярък старт - който го накара да стреля малко встрани от целта - Мбапе избледня и не показа най-доброто си представяне. Всъщност 25-годишният играч не успя да стреля към целта, загуби топката 13 пъти, направи един успешен дрибъл и спечели само два от своите 10 дуела.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия