Рой Ходжсън лансира ново VAR, след като Челси спечели спорна късна дузпа
The Mirror | 2023-12-28 | 10:01:48

Суперсубът на Челси Нони Мадуеке издържа нервите си, докато Рой Ходжсън беше оставен да се ядоса от драмата с VAR в последния издих.

Реферът Майкъл Солсбъри даде дузпа в 89-та минута, след като беше изпратен на неговия VAR екран, за да провери предизвикателството на Eberechi Eze срещу Madueke. Изглеждаше спорно решение, но със сигурност беше грубо за Кристъл Палас, които се бориха здраво и смятаха, че са направили достатъчно, за да спечелят точка на Стамфорд Бридж.

Вместо това, Мадуеке се засили, за да се класира от мястото, за да даде на Челси така необходимата победа с 2-1 и да обрече Палас на ново поражение, тъй като те вече са осем без победа. Шефът на Палас Ходжсън каза: „Изкушавам се да кажа: „какъв е смисълът?“ Трябва да приемете, че във всеки мач има двама съдии и всеки път, когато нещо се случи на игралното поле, съдията взема решението, все пак трябва да изчакайте няколко минути, за да видите дали другият съдия е видял нещо различно.

„Случва се. Хората ще обсъждат дали беше или не беше? Хората отнемат решенията – изхвърлят на боклук, ако искате – решенията, взети от човека на терена, и ги предават на някой пред телевизионния екран.

„Не беше моята очевидна представа как изглежда една дузпа, но това е същото за толкова много дузпи, които съм виждал да се дават, защото съм обусловен до известна степен, след като видях дадени и не дадени дузпи за много години. Тогава следващият въпрос е дали сега съм уплашен до смърт, защото сме само на няколко точки над зоната на изпадащите. Ще отговоря и на това за вас: Не, не съм. мениджър за игровото време.‌ Почетино каза: „Искам всички играчи, [които] не участват, да ме нападнат. Харесва ми, защото спечелихме мача.

„Той получи дузпата и я вкара. Ние не сме благотворителна организация. Ние сме футболен клуб и трябва да се представяме. Тук сме, за да се опитаме да помогнем на играчите да се представят.

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Какво казахте за решението за наказание? Коментирайте по-долу.

„Понякога трябва да бъдем твърди и да покажем реалността и да поставим пред тях огледалото, за да покажат „Хайде, това не е играчът, който ще се представя.“ Имаме невероятна група играчи, много мили хора.

„Но да се състезаваш в Челси не е същото като друг клуб. Това е за победа, за вдигане на трофеи, за уважаване на историята на клуба. Как уважавате? Влезте там да се биете. Първото нещо е да имате правилния манталитет и да покажете уважение към историята на клуба."

Челси поведе само след 13 минути след супер игра на Мало Густо, който се обърна брилянтно на средната линия, нахлу напред и след това центрира на Михайло Мудрик, за да вкара едва третия си гол за клуба.

Това беше едностранчиво първо полувреме, но гостите така и не се предадоха и изравниха в добавеното време, когато Майкъл Олизе отлепи своя маркер Леви Колуил и нападателят на Палас завърши брилянтно. Нападателят на Челси Николас Джаксън пропиля великолепен шанс, имаше още един удар, изключен от VAR за засада, но след това Мадуеке го спечели след късната драма.

Присъединете се към нашата нова общност в WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия