Съндърланд 0-3 Нюкасъл: Свраките си осигуряват права за хвалене в дербито на Тайн Уеър и напредват към четвъртия кръг на ФА Къп благодарение на скоба на Александър Исак
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-06 | 17:20:36

Вандалщината не приключи и с автогола на Балард. Второто полувреме беше само на 30 секунди, когато Пиер Еква искаше същото време, за да събере мислите си в наказателното поле.

Докато халфът дойде на себе си, топката я нямаше и беше в задната част на мрежата, Мигел Алмирон бръкна в джоба си, а Исак спечели. Съндърланд бяха изразходвани.

Нюкасъл излезе победител на стадион ъф Лайт в първото дерби Tyne-Wear от почти осем години

След като се бореше да намериха откриване, отборът на Еди Хоу имаше преднина, след като Даниел Балард обърна топката в собствената си врата

Пиер Еква беше хванат да владее по-малко от минута след второто полувреме на стадиона на Light

Гостите веднага се възползваха от възможността и Александър Исак удвои преднината на своя отбор

Вашият браузър не поддържа iframes.

Атмосферата, която кипеше и кипеше много бързо, беше хладна като зимния въздух и с нея се изпариха надеждите на Съндърланд за разстройство.

Феновете на домакините, които превъзхождаха отбора си през първото полувреме на трескав шум, прибягнаха да се подиграват с Киърън Трипиър. Той отговори, като посочи таблото. Съндърланд 0 Нюкасъл 2, пишеше. И така, имаше още една, Исак реализира дузпа в 90-ата минута, след като Балард неумело нахлу в Антъни Гордън.

И как Трипиър и неговият мениджър Еди Хау се нуждаеше от този резултат. Двойката страда повече от повечето по време на спада във формата на Нюкасъл, седем загуби от осем преди това.

Ако Хоу беше изгубил още един тук, запасите от добра воля, които е натрупал, щяха да бъдат ударени. По-скоро неговият отбор нанесе ударите по време на едностранчиво дерби, в което гостите направиха превъзходството им да изглежда много по-голямо от 17-те места, които разделят съперниците във футболната пирамида.

За Съндърланд и Майкъл Бийл не трябваше да има отскачане на нов мениджър, историята показа незабавни победи в дербито за трима от неговите предшественици в последно време. По времето, когато отборът му започна да заплашва - Алекс Причард на два пъти се доближи до края на мача - мачът беше изчезнал.

След почивката пламнаха гнева между Балард и Антъни Гордън от Нюкасъл

Мартин Дубравка беше принуден да действа на няколко пъти през второто полувреме

Исак завърши победата, като удвои резултата си, като реализира точен удар в заключителните етапи

Свраките добавиха обида към нараняване с ликуващо представяне на терена след последния съдийски сигнал

НЮКАСЪЛ (4-3-3): Дубравка, Бърн (Дъммет 90), Ботман, Шар (Лассел 90), Трипиър, ​​Джоелинтън (Майли 47), Гимараеш, Лонгстаф , Гордън (Ричи 90), Исак, Алмирон (Ливраменто 90)

Резерви: Кариус, Крафт, Хол, Паркинсон

Голове: Балард 35' (ОО), Исак 46', 90'

Железен картон: Гимараеш, Гордън

Мениджър: Еди Хоу

Нюкасъл бяха по-здрави, по-бързи и по-силни от началото – Джоелинтън беше изключителен – и щяха да водят преди автогола на Балард, ако не беше дивото завършване на Шон Лонгстаф. Но когато Джоелинтън се освободи отляво и центрира към Исак, отчаяният удар на Балард им даде предимството, което заслужаваха.

След това Алмирон хвърли удар на Исак първи след полувремето и шведът изписа името си във фолклора на Tyne-Wear с хладната си дузпа при смъртта. >

Нюкасъл празнува след това, като направи обичайната си снимка в съблекалнята на терена пред своите 6000 привърженици. Обикновено това предизвикваше гнева на феновете на домакините. Но след седмица на възмущение срещу собствения им клуб, с тях, както и с отбора им, беше свършено.

Източник: dailymail.co.uk