Селтик 2-1 Рейнджърс: Гръмотевичният удар на Пауло Бернардо и величествената победа с гол на Киого Фурухаши са домакини на Old Firm Derby... докато посетителите виждат изгонването на Леон Балогун за последно предизвикателство
Daily Mail | 2023-12-30 | 18:42:22

Освен че разтърси началния гол, халфът настрои Киого за възхитителен завършек с левия крак, който ефективно подпечата резултата след полувремето.

Клемент, който бе изкарал 16 мача непобеден, откакто наследи Майкъл Бийл през октомври, получи жълт картон по време на напрегнатото първо полувреме и видя надеждите на отбора си да се завърне попречени от червения картон, показан на защитника Леон Балогун.

Пауло Бернардо вкара гръмотевичен удар от корнер, за да изведе Селтик напред след 25 минути

Киого Фурухаши от Селтик направи 2-0 за домакините малко след началото на второто полувреме

Вашият браузър не поддържа iframes.

Капитанът Джеймс Таверние върна един назад с късен свободен удар, но страната на Роджърс издържа.

И двата отбора излязоха на терена в изтощена форма.

Рейнджърс прекосиха заснежен Глазгоу без съединител контузени играчи, водени от нападателите Кемар Рууф и Данило, но Филип Клеман беше подпомогнат от наличието на опорни точки Конър Голдсън и Джон Лундстрам.

По същия начин Брендън Роджърс липсваше Камерън Картър-Викърс, по всеобщо съгласие най-добрият му защитник. Той обаче приветства обратно няколко ключови мъже на пейката за резерви в лицето на Рео Хатате и Лиел Абада.

Мачът започна трескаво, хлъзгавите условия не помагайки за ритъма на играта.

Но постепенно Селтик започна да поема контрола с Бернардо на преден план.

Португалецът стреля с глава след дразнещо центриране на Луис Палма и след това прати страничната мрежа в удар с първи изстрел извън наказателното поле.

Този втори шанс беше продукт на упоритостта на Грег Тейлър, който се докосна плътно до Рос МакКосланд и принуди младото крило да се оттегли, преди да щипе топката и да настрои своя колега за шанса.

Това беше корнер, който донесе откриването, но подаването от Палма не беше особено опасно, докато Абдала Сима не успя да изпълни правилно изчистващия удар с глава.

Неговата бърза намеса беше перфектният подарък за Бернардо, който простреля силно топката покрай Джак Бътланд при полуволето.

Селтик се наместиха в тяхната преднина, когато втори невнимателен момент от Алистър Джонстън (първият му извади жълт картон за подрязване на Сима) принуди Роджърс да направи смяна и насърчи Рейнджърс да влязат в най-доброто си заклинание в мача.

Леон Балогун беше изгонен в 71-та минута за последен мач срещу Дайзен Маеда от Селтик

Джеймс Таверние отбеляза гол в 88-ата минута, но Рейнджърс не успя да намери късен изравнителен гол

Губен с пас вътрешен към Стивън Уелш, канадецът се справи добре да проследи и изчисти собствената си бъркотия, като спря тромавия поход на Сириел Десерс към вратата на Джо Харт.

Въпреки това, Уелш беше наранен, тъй като се забърка с Дезърс при първоначалния контакт и, държейки се за рамото му, трябваше да бъде заменен. Майк Навроцки, който не се виждаше много след летния си трансфер за £4 милиона от Легия Варшава, беше избраният заместник.

Полякът беше в режим на гасене на пожари до полувремето като Рейнджърс се опитаха да обърнат винта.

Спекулативна топка отгоре от Бътланд не беше преодоляна от Лиъм Скейлс, който имаше причина да бъде благодарен за липсата инициатива, проявена от МакКосланд по маршрута му през. Последващият удар на Кантуел беше стабилен, но Джо Харт го удържа добре.

След това Клемент видя жълто за нещо, казано след спорно вкарване и МакКосланд видя още един опит, спасен от Харт преди интервала.

Имаше кратка пауза за проверка на VAR, докато борещият се Джонстън се опитваше да види топката в аут под Сима внимание. Крайният защитник изглеждаше, че е използвал ръката си, но по съвет на Уили Колъм Ник Уолш даде сигнал за подновяване на играта, тъй като Сима започна от засада.

Роджърс използва интервала, за да се прегрупира и със сигурност щеше да поиска повече от предните си трима.

Извън спорта напоследък Киого Фурухаши отговори в рамките на няколко часа минути, като изпълни първокласен завършек с по-слабия си крак.

Бернардо получи асистенцията, подавайки Kyogo на 20 ярда, а японският стрелец използва Голдсън, за да оформи своя стреля с левия крак високо в горния ъгъл на Бътланд.

Клемент се опита да предизвика отговор чрез резервната скамейка, заменяйки Кантуел и Сима с Киърън Дауъл и Скот Райт.

Филип Клемент претърпя първото си поражение като мениджър на Рейнджърс след 16 мача непобеден след колебливия декември

Но именно непланираното премахване на Балогун от сблъсъка запечата съдбата на Рейнджърс.

Хванат грешната страна на Дайзен Маеда, докато той пробиваше към вратата, дърпането на нигериеца беше посрещнато с директен червен картон от Уолш.

Спечелен свободен удар от Dessers от иначе впечатляващия Nawrocki, даде късен спасителен пояс на Рейнджърс.

Запазената марка на Tavernier, ударен финал от 20 ярда победи Харт и осигури осем нервни минути спиране- време.