Селтикс изпраща Детройт на рекордна 28-а поредна загуба в НБА, побеждавайки Пистънс със 128-122 в OT
Снимка: independent.co.uk
Independent News | 2023-12-29 | 05:37:03

Детройт откри най-високата за сезона преднина от 21 точки през първото полувреме, само за да изостане със 106-100 в последните две минути на регулиране. Джейдън Айви вкара шест поредни точки, за да заличи изоставането, след което Боян Богданович отстъпи 4,6 секунди преди края, за да го изпрати в прод. имаше шест в продълженията - забиване след подаване от целия корт на Джейсън Тейтъм и след това потапяне на чифт наказателни удари, за да направи 125-117. Порзингис имаше 35 точки — 11 в четвъртата четвърт и осем от тях по време на серия от 10-0, която превърна преднината от четири точки в преднина от 106-100.

Тейтъм имаше 31 точки и 10 асистенции за Бостън, който спечели четвъртата си поредна победа и девета в последните 10 мача.

Кейд Кънингам поведе Детройт с 31 точки и девет асистенции. , Айви имаше 22 точки и 10 борби, а Джалън Дюрън имаше 15 точки и 14 борби.

Пистънс поставиха рекорда на НБА за най-много поредни загуби в сезон във вторник вечер с 27-ата си поредна загуба със 118-112 от Бруклин. Поредицата на Сиксърс продължи два сезона, 2014-15 и 2015-16.

Пистънс: Домакин на Торонто в събота вечер преди пътуване от четири мача.

Селтикс: домакин на Торонто в петък вечер.