Шефът на Висшата лига призовава за преиграване на ФА Къп, след като седем отбора загубиха зимната ваканция
The Mirror | 2024-01-08 | 13:02:03

Старши треньорът на Нотингам Форест Нуно Еспирито Санто заяви, че отборите от Висшата лига „страдат“ поради повторенията на ФА Къп.

Отборът от Мидландс изглеждаше, че излиза от надпреварата от Блекпул от Лига 1, след като загуби с 2-0. Головете на Николас Домингес и Морган Гибс-Уайт ги изравниха и въпреки че изглеждаха най-вероятни за победен гол, те не успяха да намерят такъв.

Сега Форест се изправя пред преиграване срещу Блекпул - с този мач, който трябва да вземе място в седмицата, започваща на 15 януари. Червените трябваше да отсъстват от игра тази седмица като част от зимната ваканция.

Espirito Santo сега се прицели във факта, че ще има повторение. Говорейки на пресконференцията си след мача, португалецът каза: „Това е реалност. Всички са наясно, че има голямо задръстване от игри и срещите са всеки ден. Това е нещо, което трябва да разгледат.

„Ако питате мен, мисля, че трябва да приключи в деня - продължения, дузпи и каквото и да е. Позволете на играчите да имат малко повече време за възстановяване. Отборите от Висшата лига страдат от това. Знаете проблемите с контузиите и едно от нещата е количеството мачове, на които сме изложени.”

Желанието на шефа на Forest може скоро да стане реалност, като ФА ще спре повторенията както в третия, така и в четвъртия кръг през следващия сезон. Решението не изглежда да се хареса добре на шефа на Блекпул Нийл Кричли.

Трябва ли повторенията за ФА Къп да бъдат отменени? Споделете мислите си в коментарите по-долу

В отговор на мислите на Еспирито Санто, той отговори: „Трудно. Това беше 35-ият ни мач за сезона. Клубовете от Висшата лига получават международни почивки и почивка в други части на сезона. Ние не го правим. Повторенията са част от магията.

„Спомням си много назад, когато имаше второ, трето и четвърто повторение. Брилянтен. Вижте какво имат клубовете по отношение на финанси, съоръжения и персонал. Продължавайте! Това е футбол, така че нека играем.

„В идеалния случай никой не иска повторение – сигурен съм, че Forest не иска – но ние сме съревноваващи се животни. Тези моменти не траят дълго и нямате много шансове да създадете спомени. Има нещо магическо в това състезание. Защо не създадем щастлив спомен за себе си, който да имаме завинаги?“

Форест не са единственият отбор от Висшата лига, който се сблъсква с преиграване, докато се опитват да стигнат до четвъртия кръг. Лутън, Уулвс, Брентфорд, Уест Хям, Евертън и Кристъл Палас ще се справят с повторенията в средата на януари.

Предполага се, че някои отбори и звезди от най-високите дистанции са били принудени да отменят луксозни бягства поради предстоящите си ангажименти за купата.

Присъединете се към нашата нова общност WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия