Томас Тухел настоява, че Хари Кейн е бил контузен и е ТРЯБВАЛО да го извади срещу Реал Мадрид - след като шефът на Байерн Мюнхен беше критикуван за заместване на звезден нападател в полуфиналния срив в Шампионската лига
Daily Mail | 2024-05-09 | 02:22:20

Оуен Харгрийвс и Пол Скоулс подкрепиха обаждането и предположиха, че това им струва играта, но Тухел сега обясни защо неговият нападател с 44 гола трябваше да напусне.

„Кейн имаше проблеми с гърба. Вече не беше възможно“, каза Тухел пред TNT Sports.

Томас Тухел каза, че трябва да извади Хари Кейн, защото е имал контузен гръб

Байерн водеше с 1-0, когато излетя Кейн, но Хоселу вкараха два късни гола за Реал Мадрид

Той удари тестето след предизвикателство с Ферланд Менди и наблюдаваше от пейката как европейската му мечта се разпада

Играй нататък Spotify

'Започнахме с предна четворка и всичките четирима трябваше да излязат с контузия или крампи. Четиримата отпред казаха, че трябва да вървят.’

„Боли. Ще отнеме известно време, за да се възстановим, но от една страна това е загуба, при която изоставихме всичко на терена.

„Разбира се, че е трудно за приемане. Това е част от реалността. Без съжаление. Но от друга страна, имаше твърде много контузии, няколко твърде много смени, твърде много крампи.“

Байерн смяташе, че е на път да повтори финала на Шампионската лига през 2013 г. срещу Борусия Дортмунд, когато Алфонсо Дейвис ги изведе напред срещу хода на играта след 68 минути.

И с две минути преди края на 90-те минути, Die Roten все още бяха на път да постигнат шокираща победа на Сантяго Бернабеу - но Хоселу имаше други идеи.

Бившият играч на Стоук Сити се възползва от грешка на Мануел Нойер, за да изравни след 88 минути и вкара след минута продължение, за да обърне мача главата.

Това беше забележително постижение за човек, който беше изпаднал през последните си два сезона.

Тухел първоначално получи критики за отстраняването на Кейн от Харгрийвс по TNT Sports.

Оуен Харгрийвс описа Тухел отстраняването на Кейн като едно от „най-големите обаждания“, които е виждал

„Ще ви кажа какво беше неочаквано, Хари Кейн напусна терена. Това е един от най-големите резерви, които съм виждал във футболен мач от такъв мащаб“, каза той.

'Да свалиш човек, който е вкарал 44 гола, който е най-издръжливият играч почти навсякъде и да доведеш друг нападател в Choupo-Moting. Може би е искал височина за ъглите, не знам.

Не можете да го свалите. Остават пет минути до края на мача, има десет минути продължения, 15 минути. Веднага казах на Сколси, че ще отбележат гол.“

Харгрийвс заяви, че Байерн държи мача в свои ръце, но „се е оставил“.

Той каза: „Това е едно от най-големите обаждания [които съм виждал]. Обичам Томас Тухел. Не знам защо направиха това обаждане. Ким дойде десет минути преди това и те бяха доста удобни. Те преминаха от задна четворка на задна тройка. Байерн го имаше в ръцете си и го пусна. Грешката на Нойер очевидно, но всички ще говорят за резервите, не можете да свалите Хари Кейн.

Скоулс каза: „Завърши игра на смени. Добри за Реал Мадрид. Хоселу с двата гола, брилянтен. Печели играта на своя отбор. Нойер прави огромна грешка, от която ще бъде разочарован.

Пол Скоулс също беше силно критичен към промените на Тухел, описвайки ги като „странни“

„Мислех, че промените на Тухел замените бяха странни. Кейн беше странен. Дори и да отбележат един гол, все още има продължения, предстоят и дузпи, знаете колко е силен.

„Ким беше по-странната. Мислех, че изглеждаха доста удобни в играта до този момент. Отиват до три отзад. Напускането на Ким миналата седмица беше катастрофа за него и отново изглеждаше малко навсякъде.“