Тотнъм 3-1 Нотингам Форест: Спърс се изкачва до четвърто място, след като мощни удари през второто полувреме на Мики ван де Вен и Педро Поро отблъскват борците
Daily Mail | 2024-04-07 | 01:52:37

Мадисън избегна наказанието и помогна на домакините да спечелят решаваща победа, като отбелязаха два удара за пет минути от второто полувреме чрез добри завършвания на Ван де Вен и Поро, за да изстрелят отбора на Анж Постекоглу над съперниците им от Шампионската лига.

Тази игра първоначално беше планирана за понеделник вечерта, но се премести напред поради планирана стачка на влак и в ранните часове на неделя сутринта мъж беше намушкан до смърт близо до стадиона.

Шпорите се преместиха в челната четворка, като победиха Нотингам Форест на стадион Тотнъм Хотспър

Домакините излязоха напред рано, след като защитникът на Форест Мурильо вкара топката в собствената си врата

Вашият браузър не поддържа iframes.

Въпреки че пътищата около терена бяха затворени поради полицейско разследване, срещата се състоя и представляваше първото завръщане на Нуно Еспирито Санто в Тотнъм, откакто беше уволнен през 2021 г.

НОТИНГАМ ФОРЕСТ (4-2-3-1): Селс, Айна, Мурильо, Омбамиделе, Уилямс (Монтиел 87), Оливейра (Рейна 81), Йейтс ( Сангаре 81), Хъдсън-Одои, Гибс-Уайт (Домингес 68), Еланга, Ууд (Ориги 68)

Резерви: Търнър; Тофоло, Ниахате, Рибейро

Голове: Ууд 27'

Железен картон: Уилямс, Гибс-Уайт, Оливейра, Йейтс

Мениджър: Нуно Еспирито Санто

Злополучният период на Нуно продължи само 17 мача, но той почти отбеляза чуден гол, за да отпразнува в 11-ата минута.

Централният защитник на Форест Мурильо произведе най-възмутителното усилие от почти 70 ярда с Гулиелмо Викарио извън линията му и вратарят на Спърс можеше само да наблюдава нервно как топката прелетя на няколко инча встрани.

Мурийо откри мрежата четири минути по-късно, но тя беше негова, когато Тотнъм продължи напред.

Домакините премести топката отляво, където Тимо Вернер отправи опасно центриране, което Мурильо пропусна погрешно покрай Матц Селс. ярд пространство и центърът му намери Бренан Джонсън, но бившият нападател на Форест беше отказан от брилянтен стоп от близко разстояние от Селс.

Това се оказа решаващо, когато Ууд вкара за четвърти пореден мач след 27 минути.

Неко Уилямс и Антъни Еланга комбинираха отдясно, преди последният да центрира за Ууд, който проби през краката на Поро, за да направи 1-1.

Ууд трябваше да удвои резултата си седем минути по-късно, когато Викарио отказа Йейтс и той беше първи при изгубената топка, но Най-добрият голмайстор на Форест разби удара му от близка дистанция срещу гредата.

Пълно с екшън откриване 45 завърши с късмета на Мадисън да избегне наказанието, след като нанесе оф- топката удари в стомаха на Йейтс, който падна и извика VAR да се намеси.

Реферът Саймън Хупър реши просто да говори с двойката, тъй като остана равен на почивката.

Постекоглу беше видял достатъчно и направи двойна смяна на полувремето, което почти веднага проработи, но удар от 25 ярда на Пиер -Emile Hojbjerg беше преобърнат от Sels.

Но Forest бяха опасни през първото полувреме и изравниха чрез Chris Wood

Spurs се върнаха от интервала с нова увереност и пренесоха мача на гостите си

Ууд беше изчервявана от флага за засада моменти по-късно, когато необяснимо стреля с глава от Уилямс центриране.

Сега мачът придоби усещане от край до край, но Тотнъм беше този, който грабна инерцията с два гола в рамките на пет минути .

И двете бяха от невероятни източници, като Ван де Вен вкара от границата на наказателното поле за първия си гол на домашния терен на Спърс в 53-ата минута .

Скоро след това крайният защитник Поро се съревновава с колегата си защитник за финала на вечерта със сладко полуволе след отлична работа на Мадисън, който прескочи надолу отляво и бе центриран от Бентанкур, за да стреля Поро.

Говорейки след победата на Тотнъм с 3-1 срещу Нотингам Форест, голмайсторът Мики ван де Вен каза на Sky Sports: „Това е хубава вечер, наистина важен мач за нас и огромни три точки.

„Видях Сони (Son Heung-min ) вземи топката и си помислих, че ако ми подаде, просто ще я ударя. Видях го да лети и единственото, за което си мислех, беше да празнувам. Това беше първият ми гол на този стадион и никога няма да го забравя.

„Беше важен мач и трябва да надграждаме върху него.“

Мики ван де Вен простреля Матс Селц, за да възстанови преднината на своите страни след 53 минути

Шпорите запазиха инерцията си, а Педро Поро отбеляза първия си гол във Висшата лига гол за подпечатване на победата

Тимо Вернер, чието центриране доведе до автогол от Мурильо, каза: „Правя всичко възможно да асистирам и да помагам на отбора с тези бягания и тези топки. За щастие съперникът вкара топката в мрежата, а не някой от нас, но това няма значение, много съм щастлив.

„Мисля, че ние не започна много зле, имахме контрол. Голът им беше добра атака на Форест и след това не бяхме на най-високото си ниво, но през второто полувреме мисля, че контролирахме мача. В крайна сметка заслужавахме победата.“

Сон Хюн-мин удари гредата късно, но това нямаше голямо значение, тъй като Тотнъм се изкачи до четвъртото място, докато Форест остана 17-ти.