Тревър Лоурънс от Jaguars ще пропусне първия старт в кариерата си заради изкълчено рамо
Снимка: theguardian.com
The Guardian | 2023-12-29 | 01:29:04

Куотърбекът на Джаксънвил е изключен поради контузия в рамото Лоурънс никога не е пропускал мач поради контузия на което и да е ниво

Куотърбекът на Джаксънвил Джагуарс Тревър Лорънс ще пропусне първият мач в професионалната му кариера поради изкълчено рамо при хвърляне.

Лорънс беше зрител на тренировката цяла седмица и официално беше изключен в петък за домакинския финал на отбора срещу Каролина ( 2-13). CJ Beathard ще стартира за първи път от три години насам в неделя в мач, който се превърна в задължителна победа за Jaguars (8-7).

Лорънс изкълчи ставата си за климатик, докато се гмуркаше за първи провал в игра четвърти и 1 в третата четвърт на неделната загуба с 30-12 в Тампа Бей. Той едва можеше да вдигне ръката си в съблекалнята след мача.

Той беше неефективен, преди да се нарани, хвърли две прихванати пасове и загуби опипване, докато Джаксънвил изоставаше с 30-0 на път към четвърта поредна загуба. Лорънс завърши 17 за 29 подавания за 211 ярда и всичките му три пропуска доведоха до тъчдауни в Тампа Бей.

След това той разкъса отбора, казвайки „изглежда, че не дори не тренирам.“

Ягуарите ще се опитат да сложат край на занасянето срещу Пантерите и да поддържат живи надеждите си да направят следсезона за втори път от толкова сезони. Джаксънвил може да победи объркания AFC South с победа, съчетана със загуби от Хюстън и Индианаполис.

Лорънс беше титуляр в 51 последователни мача, откакто Джагс го избраха с първия общ избор в Проект за 2021 г. Той напусна три от последните четири мача с контузии: изкълчен глезен срещу Синсинати, сътресение на мозъка срещу Балтимор и изкълчено рамо срещу Тампа Бей.

„Когато едно нещо започне да се почувствам малко по-добре, ще се случи нещо друго“, каза той в сряда. „Това ще бъде една от тези години. Това е просто тази игра понякога. Жалко е, но просто продължавайте да се борите с това и се връщайте възможно най-скоро.“

Лорънс има осем проиграни мача в последните три мача на Джаксънвил, което му дава 19 за сезона. Той е измъчван от пореста офанзивна линия и контузии на най-добрите ресивъри Крисчън Кърк и Зей Джоунс.

Това ще бъде първият мач, който Лорънс пропуска поради контузия на каквото и да е ниво. Той никога не е пропускал начален курс в гимназията и е пропуснал само два старта в колежа заради протоколите за Covid-19.

Източник: theguardian.com