Цървена звезда Белград 2-3 Ман Сити: Младите Мика Хамилтън и Оскар Боб отбелязват и впечатляват, докато отборът на Пеп Гуардиола завършва груповата фаза на Шампионска лига с перфектен рекорд... с Калвин Филипс, който вкарва победител от място
Daily Mail | 2023-12-14 | 03:32:10

Роденият в Манчестър Хамилтън беше на 13 години, когато беше едно от момчетата с топка, които Гуардиола инструктира да помогне за повишаване на интензивността на отбора си през 2017 г., като осигури повторение на мачовете започна по-бързо. Но той трябваше да бъде търпелив за шанса си с първия отбор.

Поредица от контузии спряха прогреса му, като други възпитаници на академията получиха своята възможност в неговия отсъствие. Неговото страстно празнуване, след като топката се удари в мрежата, показа, че определено си е струвало чакането.

Младежи като Оскар Боб (вляво) и Рико Люис направиха шоуто срещу Цървена звезда Белград

Мика Хамилтън вкара гол само 20 минути в дебюта си за старшите отбори на Манчестър Сити с перфектен удар

Изгнаникът от полузащитата Калвин Филипс получи рядък титуляр и пожънаха наградите с наказание

Вашият браузър не поддържа iframes.

"Какъв гол и каква игра", каза Гуардиола за Хамилтън. „Много се радвам за него. Видяхме уменията му и той отбеляза фантастичен гол.

„Нашата академия работи толкова добре, толкова много играчи сега играят на най-високо ниво.

"Не е лесно да се дават възможности на това ниво, защото в големите клубове хората не чакат, но ситуацията, която имахме, беше наистина добра. Това е голям комплимент за академията.“

За Боб това беше оправдание за доверието на Гуардиола. Босът на Сити отхвърли запитвания от Порто и Аякс през лятото, както и множество подходи за наем. Боб водеше линията в отсъствието на контузения Ерлинг Хааланд и също като своя колега норвежец показа, че също знае къде е целта.

Гуардиола беше обещал неговите периферни играчи се изчерпаха тук и босът на Сити удържа на думата си, с девет промени в отбора, който победи Лутън миналия уикенд. Петима от титулярните 11 бяха преминали през академията на клуба.

Стадион Райко Митич исторически е плашещо място за опозиционните отбори и феновете на домакините се оказаха силни въпреки елиминирането им от Европа вече е запечатано. Техните играчи в крайна сметка съвпаднаха с интензитета си - с два гола през второто полувреме, но през по-голямата част от първото полувреме Сити действаше така, сякаш това беше тренировъчен мач. Кратката искра беше дадена от Хамилтън в 19-та минута.

Плавен ход на Сити видя Джак Грийлиш да комбинира с Матеус Нунес, който хвърли топката в аут към Хамилтън . Нападателят все още имаше много работа, докато мина покрай Петер Олайинка и Александър Драгович, преди да нанесе мощен удар в покрива на мрежата от тесен ъгъл.

Цървена звезда предложи повече през второто полувреме, като Стефан Ортега беше принуден да направи две добри спасявания в 50-ата минута. Реакционно спиране отказа Шериф Ндиайе, преди Гуелор Канга да види удар от далечна дистанция над гредата.

Джак Грийлиш беше разменен за второто полувреме, след като изглеждаше, че контузи отбора си в Белград

p>

Въпреки твърденията за сериозна преднина, Пеп Гуардиола желаеше да изисква повече от своите играчи

Заглушен през първото полувреме, Цървена звезда имаше все повече шансове през вторите 45 минути у дома

Първият гол на Боб в Шампионската лига предизвика сцени на празнуване в Сити touchline

Впечатляващият Боб намери мрежата в другия край. Нападателят показа бързи крака, за да дриблира покрай двама защитници на Цървена звезда, преди да вкара чист завършек в долния десен ъгъл.

Феновете на домакините получиха шанс да празнуват тъй като In-beom Hwang върна един назад с удар от близко разстояние в 76-ата минута.

Сити скоро възвърна преднината си от два гола, когато Хамилтън спечели дузпа след като беше спънат от Насер Джига. Борбите на Филипс в Сити са добре документирани, но той се засили, за да реализира категорично точковия удар.

Все още имаше време за нервен финал като Александър Катаи вкара с глава в 91-ата минута. Но това не развали незабравимата вечер за младия отбор на Сити.

Цървена звезда изглеждаше по-гладен, след като вкара първия си гол и видя редица пропуснати положения

Александър Катаи (в скок) вкара втори гол от корнер в 90-та минута

Домакините изглеждаха така, сякаш можеха да развалят партито на Ман Сити в последната минута от равенството

Но вместо това отборът на Гуардиола постигна осмата си поредна победа в състезанието, английски рекорд