Уест Хем 2-2 Ливърпул: Надеждите на червените за титлата нанесоха ДРУГ удар, след като Михаил Антонио спаси точка за домакините... докато Юрген Клоп и Мохамед Салах се сблъскват в тъчлинията
Daily Mail | 2024-04-27 | 18:11:50

Това беше грозен край на поредното лошо представяне на Ливърпул, който можеше поне временно да се изравни с лидера Арсенал с победа.

Те стигнаха след гол надолу - удар с глава на Джарод Боуен - до 2-1 благодарение на моментния удар на Анди Робъртсън и комичния автогол на Уест Хям.

Майкъл Антонио спаси точка за Уест Хем, за да разсее надеждите на Ливърпул за титлата

Изравнителният гол на Антонио дойде мигове преди Мохамед Салах и Юрген Клоп да се сблъскат на тъчлинията, след като египетското крило беше изваден от титулярния състав

Играй нататък Ябълка Spotify

Но ударът с глава на Антонио означаваше още две пропуснати точки и последният сезон на Клоп начело все още изчезва.

Ливърпул със сигурност не изглеждаше като отбор, който все още има шанс да спечели титлата, колкото и слаб да е, в първото полувреме, изиграно с цялата интензивност на приятелски мач преди сезона .

Гостите очаквано доминираха притежанието на топката в ранните етапи и центриране на Робъртсън се приземи в краката на Харви Елиът, чийто удар за първи път се разби встрани мрежа.

Ливърпул получи дузпа от рефера Антъни Тейлър, след като Анджело Огбона надви Коди Гакпо - и след това държеше топката добре - но Луис Диас беше маркиран засада с проверка на VAR, потвърждаваща решението на асистента.

Gakpo трябваше да се справи по-добре, когато беше изправен от Диас, само за да пламне над напречната греда и след това ударът на Диас се отби в близката греда на Алфонс Ареола.

Но две минути преди края на полувремето Ливърпул беше уловен от бързо изпълнен корнер.

Мохамед Кудус вдигна топката в наказателното поле и Боуен заби удара си с глава точно извън обсега на плонжа на Алисон Бекер.

Ливърпул отвърна на удара веднага след подновяването на играта, когато Диас нахлу отляво на Уест Хям и вкара топката в наказателното поле.

Връхлитащият Робъртсън направи тъч, преди да отправи удар, който се промъкна между Ареола и десния му стълб.

Анди Робъртсън вкара малко след полувремето, за да изравни Ливърпул на Лондонския стадион

Ударът на Коди Гакпо някак си намери път след множество отклонения, за да даде преднина на Ливърпул

След това дойде фарсовият собствен гол, който можеше да катапултира Ливърпул обратно в надпреварата за титлата.

Когато Трент Александър-Арнолд завъртя в корнер, Гакпо бутна топката в общата посока на шест ярда, където последва всякакъв хаос.

Огбона замахна и насочи топката към вратата, където неубедителното изчистване на Томас Соучек удари Ареола преди търкулвайки се жалко в мрежата.

Английското крило Джарод Боуен изведе Уест Хям напред малко преди полувремето

Ареола се поправи частично с добро спасяване от спасяване от Диас, преди Алисон да удържи яростно воле на Емерсън Палмиери.

Но в 77-ата минута Боуен се изви свободно надолу отдясно и вдигна центриране към Антонио, който лесно влезе в пропастта между Върджил ван Дайк и Джарел Куансах, като реализира прост удар с глава.

Салах влезе в сблъсък мигове по-късно след словесните му разговори с Клоп, но нямаше ефект, тъй като неуспешният край на сезона на Ливърпул продължи.