Дончич отбелязва 29 точки като Маверикс е най-добрият Тъндър със 119-110, за да изравни серията при 1-1
AP News | 2024-05-10 | 06:42:04

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Лука Дончич се върна с 29 точки, 10 борби и седем асистенции, за да помогне на Далас Маверикс да победят Оклахома Сити Тъндър 119-110 в четвъртък вечерта и дори полуфиналите на Западната конференция с по една победа.

Тъндър държеше Дончич до 19 точки при стрелба 6 за 19 в мач 1. Той направи 11 от 21 полеви голове в игра 2.

P.J. Вашингтон добави 29 точки и 11 борби за Маверикс. Той отбеляза средно 12,9 точки през редовния сезон.

Кайри Ървинг добави девет точки и 11 асистенции за поставените под номер 5 Маверикс, които са домакини на мач 3 в събота.

Шай Гилгеус- Александър имаше 33 точки, 12 борби и осем асистенции, а Джейлън Уилямс добави 20 точки за Тъндър, които загубиха за първи път след сезона и допуснаха повече от 100 точки за първи път в шестте си плейофни мача.

Дончич направи първите си три удара и вкара осем точки през първите три минути, за да помогне на Далас да поведе рано с 13-2. Той вкара 16 точки при 6-за-8 стрелба през първата четвърт, но Тъндър имаше играта на четвърт. Оклахома Сити нахлу под вратата на Далас 1,4 секунди преди края. Джейлин Уилямс я хвърли дълго за Чет Холмгрен, който хвана топката, докато беше защитаван от двама Маверикс в трафика, обърна се и удари дълъг скок за 2 точки, за да намали преднината на Далас до 36-32.

Далас водеше с 68-62 на полувремето. И двата отбора направиха 25 от 47 удара преди почивката, но Далас направи 12 тройки срещу шест на Оклахома Сити.

Оклахома Сити изравни на 70 при скок на основната линия от Гилджъс-Александър две минути след второто полувреме. Арън Уигинс, който започна второто полувреме на мястото на Джош Гиди, вкара отблизо, за да даде преднина на Тъндър със 72-71, първото им предимство в мача.

Далас се събра, до голяма степен с почивката на Дончич. След като се завърна, ударът му за забивка на Дерик Джоунс-младши поведе Маверикс с 99-85 в края на третата четвърт и те взеха преднина от 99-89 в четвъртата.

Мощен дву- върнато забиване от Уилямс намали преднината на Далас до 99-95, но Маверикс отговориха. Дончич се възползва от екран на Дерек Лайвли II и вкара тройка, за да поведе Далас със 104-95 девет минути до края.