Валенсия 2-2 Реал Мадрид: Джуд Белингам вижда победителя в мача ОТПУСНАТ, докато звъни сигналът... и получава червен картон в хаотични протести в края на края на мача
Daily Mail | 2024-03-02 | 01:50:36

Това беше и първият мач на Реал Мадрид отново на Местая, след като срещата от миналия сезон беше помрачена от расистки обиди, насочени към Винисиус младши, като трима привърженици на Валенсия впоследствие бяха наказани доживотно.

Джуд Белингам смяташе, че е вкарал късния победител, само за да бъде отменен ударът му с глава

Звездата на Англия скочи в края на летящо центриране, ударено при свирката в добавеното време

Белингам не можа да проумее, че неговият гол - и трите точки на Реал Мадрид - изчезнаха

Вашият браузър не поддържа iframes.

След малтретирането и Карло Анчелоти, и Винисиус разстроиха привържениците на Валенсия, твърдейки, че целият стадион е отговорен. Имената и на двамата бяха шумно подигравани, когато бяха обявени преди началото на мача.

„Винисиус колко си глупав“, пееха феновете на Валенсия на осмата минута. Злоупотребата не го забави, но бягайки към собствената си врата, той беше отчасти виновен за изоставането на Мадрид в 23 минути.

Първата грешка беше на Феде Валверде . Ненужната му централна топка в собствената му половина отиде при Хави Гуера, който проби напред. Той игра в припокриващия се Димитри Фулкие, но трудолюбивият Виниций го проследи и се изправи пред него, ограбвайки го от притежанието.

Единственият проблем беше, че той можеше Не измъкна топката изпод краката му и инерцията му все още го носеше, и то, към линията. Фулкие пое отново, като прехвърли задната греда, където протрит центриран удар на Фран Перес беше инстинктивно прехвърлен покрай Лунин от Уго Дуро за 1-0.

Мадрид го направи не реагира добре. Те бяха бавни във всичко и дори Тони Кроос даваше топката. Следващият, който загуби топката, беше Дани Карвахал на половин час и това коства още един гол на отбора му. Той изигра бавен дълъг заден пас срещу Лунин и Роман Яремчук се затича към него и заобиколи вратаря на Мадрид, за да отбележи. първата половина. Преди първия гол Винисиус искаше дузпа, когато падна, след като Фулкие го предизвика и когато Хосе Гая му каза нещо, той реагира ядосано и трябваше да бъде задържан от Белингам.

Когато Мадрид се опитваше да се върне в него, Винисиус избута Пепелу и когато Мадрид продължи, докато халфът остана надолу, треньорът на Валенсия Рубен Бараха беше бесен на тъчлинията.

Реалът Суперзвездата на Мадрид побърза да се оплаче на Хесус Гил, след като той взриви атаката

По-късно той получи червен картон за проблемите си в хаотични сцени на терена на Местая във Валенсия

Уго Дуро откри резултата за домакините само след 28 минути по време на домакинския мач

Роман Яремчук (вдясно) удвои преднината на домакините по-малко от три минути след неговия удар

Точно на полувремето Винисиус отново беше замесен, когато Мадрид върна един гол. Карвахал прехвърли отбито центриране отдясно, което мина отвъд Родриго, но беше обърнато настрани от Винисиус, който се бе изпречил пред Кристиан Москера.

Това беше гол преди края, където зрителите го обидиха на расистка основа през миналия сезон и докато изваждаше топката от вратата, изглеждаше, че казва нещо на привържениците зад вратата. Той се върна в тръс към средната линия, откъдето даде знака Black Power, докато се изправяше срещу гола, който току-що беше вкарал.

Дъждът заваля на подновяване и Белингам остави Москера да се плъзга в грешната посока на мократа трева, докато той промени посоката с топката в наказателното поле, но Гиорги Мамардашвили спаси с крака.

Реал Мадрид завърши своите два -завръщане с гол благодарение на Винисиус Джуниър при завръщането му на стадиона този сезон

След като вкара първия си гол, бразилският национал вдигна юмрук в поздрав на Black Power

По-късно той добави към резултата през второто полувреме, когато Реал Мадрид тръгна на лов за изравнителния гол

Винисиус влезе късно срещу Уго Гийямон и бе картониран за радост на привържениците на Валенсия. Те обаче не се смееха в 75-та минута, когато Винисиус кимна на своя отбор.

Анчелоти беше пуснал Лука Модрич и Брахим Диас и те комбинираха добре отдясно . Брахим центрира и Винисиус насочи топката с глава към задната греда и покрай Мамардашвили.

Този път той празнува, като стисна ухото си и почти направи половин обиколка на Местая – съобщението беше подсвирквай и ми се присмивай колкото искаш; искаш да ме спреш да играя. На жълто той трябваше да не прекалява с празнуването и да бъде картониран отново. Замененият Едуардо Камавинга се опита да го успокои.

Настроението в мача се промени драстично след ужасяващия инцидент на Муктар Диахаби

Играчи от двете страни бяха шокирани от контузията, която можеше да бъде потвърдена като счупване на крака

Кристиан Москера не можа да гледа как неговият съотборник беше изваден на носилка

Реал Мадрид издържа късна дузпа, след като Дуро беше свален в наказателното поле към края на редовното време

Когато мачът достигна интензивен кулминацията, настроението се промени драматично в 88-та минута, когато Aurelien Tchouameni падна в Mouctar Diakhaby и той падна. Той беше в средата на схватка от играчи от двете страни, но реакцията на тези играчи разказа историята – той беше сериозно контузен.

Чуамени изглеждаше близо до сълзи, докато защитникът на Валенсия беше внимателно качен на носилка от медицинския персонал, който беше призован да излезе на терена възможно най-бързо, веднага щом се случи инцидентът. Други погледнаха настрани от това, което изглеждаше като счупен крак.

Играчите бяха обединени в ужас от това, което бяха видели, но единството не продължи. Историята все още имаше още няколко глави за разиграване. Duro падна драматично, когато беше предизвикан от Nacho и Fran Garcia. Реферът Гил посочи мястото, но видя, когато го провери отстрани на терена, че нападателят се е подхлъзнал и затова промени решението си.

Тогавашното крило на Реал Мадрид Питър Федерико, който току-що беше излязъл, имаше два удара, за да спечели – първият беше спасен, а вторият той прехвърли. Мадрид падна на другия край и спечели победителя. Само дето не беше победителят. Времето се вдигна, когато Мадрид спечели корнер, но съдията им позволи да го изпълнят. От удара Брахим центрира и Белингам с глава прехвърли Мамардашвили. Празненствата бяха бурни, но дойдоха след последния съдийски сигнал.