Ядосан Ерик тен Хаг критикува реакцията на Манчестър Юнайтед към полуфиналната победа на ФА Къп: „Това е позор“
The Mirror | 2024-04-23 | 14:11:18

Ерик тен Хаг критикува Манчестър Юнайтед, след като надминаха Ковънтри, за да стигнат до финала за ФА Къп като „позор“.

Юнайтед поведе с 3-0 20 минути преди края срещу Ковънтри, осми в Чемпиъншип, VAR идва на помощ в последната минута на продълженията, за да изключи победен гол от Небесносините.

Въпреки че Юнайтед спечели резултата от изпълнението на дузпи с 4-2, за да организира втори пореден финал срещу местния съперник Манчестър Сити, Тен Хаг и неговите играчи бяха изправени пред порой от критики за имплозия - включително от собствените им фенове.

Но подложеният на критики бос на Юнайтед излезе да се бие преди утрешното гостуване на Шефилд Юнайтед във Висшата лига, като се изправи срещу онези, които се заяждаха с него и играчите му, и отвърна на бруталните им критики. Попитан дали разбира негативната реакция на кухата полуфинална победа на Юнайтед, Тен Хаг каза: „Не. Абсолютно не.

„Спечелихте достатъчно и един от въпросите беше „неудобно ли е?“ Не, реакцията от ваша страна беше смущаваща.

„Това са коментарите. Топ футболът е свързан с резултати, стигнахме до финал и го заслужихме, не само с този мач, но и с останалите мачове.

„Загубихме контрол за 20 минути, имахме и лош късмет, когато стана 3-2 и след това 3-3. Накрая имахме голям късмет, ясно.

„Дузпите бяха много добри и стигнахме до финала, това е огромно постижение. Два пъти за две години е великолепно. За мен като мениджър четири финала за купата за четири години. Коментарите са позор.”

Натиснат заради неуспеха на Юнайтед да види полуфинала при резултат 3-0 и имайки нужда от случайно повикване на VAR и след това дузпи, за да победи Ковънтри, Тен Хаг удвои.

„Така че на първо място, най-важното нещо, което можем да направим, за да се поставим в печеливша позиция, е чрез добра структура и сме виждали това в много случаи“, каза Ten Hag. „Видяхме с първия гол и други мачове, но прекарайте играта над линията, някои неща са свързани с манталитета, физиката, ние също нямаме инструментите, имаме задна четворка и трябва да правим компромиси и бъдете наистина креативни.

„Но ние също не можем да играем заместници там, това, от което се нуждаете, е пълен състав и можете да приемате съобщенията си отстрани, да поправяте нещата.

„Това е въпрос на манталитет и малко четене на играта и противникът поема повече рискове, така че трябва да го подобрим, но имате нужда от пълен отбор, за да поправите това.“

Присъединете се към нашата нова общност на WhatsApp и получете вашата дневна доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашето Известие за поверителност.