Япония, Узбекистан влизат във финала на Азиатската купа на AFC U23 и потвърждават олимпийското място
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-04-30 | 11:00:49

Япония и Узбекистан ще се срещнат на финала на AFC Under 23 Asian Cup 2024 в Катар, след като си осигуриха победи с 2-0 над Ирак и Индонезия съответно полуфинал в Катар.

Двете страни също така си осигуриха квалификацията за Олимпиадата в Париж през 2024 г., като достигнаха до финала.

Головете на Мао Хосоя и Риотаро Араки през първото полувреме бяха достатъчни, за да осигурят комфортна победа на Япония над Ирак във втория полуфинал на стадион „Джасим бин Хамад“ в Доха в понеделник.

Хосоя изведе шампионите от 2016 г. напред в 28-ата минута, а Араки удвои преднината 14 минути по-късно по време на впечатляваща игра на отбора на Го Ойва, с капитана Джоел Фуджита в центъра на доминиращата игра.

Японците ще се изправят срещу Узбекистан на Тимур Кападзе на финала в петък на същото място.

Последният оставащ олимпийски футболен слот от азиатския регион ще бъде решен в мача за бронзов медал между двата губещи полуфиналиста Ирак и Индонезия в четвъртък.