Яростна тенис звезда извика на публиката на Откритото първенство на Италия и отправи искане с три думи към оператора
The Mirror | 2024-05-16 | 12:13:04

Американската тенис звезда Даниел Колинс се сблъска с публиката и оператор по време на впечатляващата си четвъртфинална победа над бившата номер 1 в света Виктория Азаренка на Откритото първенство на Италия.

30-годишният Колинс е готов да се пенсионира в даден момент този сезон, но се наслаждава на богата серия от форма. Тя достигна до три полуфинала в последните му четири турнира и впечатляващо победи Азаренка в два сета, 6-4 6-3, за да си осигури място на финалната четворка в Рим. Но многобройните изблици показаха, че тя не беше доволна, тъй като претендираше за победа.

Изоставайки с 2-1 във втория сет, Колинс Колинс направи малка почивка отстрани на корта и докато ровеше в чантата си, взе обида от близостта на оператор, казвайки му: „Хей, пич, ще трябва да направиш малко по-назад.“

Бързо беше последвано от по-нататъшен упрек „назад!“

Когато Колинс стигна до 5-3, зрител изглеждаше озадачен, че тя е пропуснала първия си сервис. Когато Азаренка водеше с 40-15 в играта и беше на ръба на пробива на опонентката си, Колинс настръхна и отвърна: „Какво? Какво?“

Тя успя да запази хладнокръвие и победи Азаренка, за да създаде вълнуваща среща със световната номер 2 Арина Сабаленка в нещо, което обещава да бъде завладяващ реванш от техния мач от четвъртия кръг на Мадрид Оупън, където Сабаленка триумфира с 4-6, 6-4, 6-3 - спирайки впечатляващите 15 мача на съперничката си поредица от победи.

След обявяването й да се пенсионира тази година след загуба от Iga Swiatek на Australian Open, Колинс може да се похвали с впечатляващ резултат от 30 победи и само пет загуби. Тя е решена да остави траен отпечатък, като се стреми към победа в последното си участие в Рим.

„Мисля, че е важно за мен да се чувствам като: „Добре, извлякох всичко, което можах от себе си като спортист , и да завърша с положителна нотка, вместо да си казвам „О, Боже, какво се случи?“ Точно така искам да отида“, каза тя след победата си над Азаренка.

„Това е? със сигурност това беше най-голямата серия от победи, която съм имал в кариерата си, и наистина мисля, че тъй като правя тези подобрения, това ме доведе до това да играя едни от най-добрите тениси, които съм играл досега, което е супер възнаграждаващо защото преминавате през периоди, в които може да направите три стъпки напред и може да направите четири стъпки назад няколко седмици."

"Това е нещо като фондовия пазар. Понякога наистина е нагоре и надолу, но не винаги Инч по инч се изкачвам нагоре, като да имам участък, където наистина съм се катерил, защото не винаги е така тези моменти, защото не винаги се получава така."