Яростни звезди на Челси се изправиха срещу рефера, след като VAR отрече драматична победа на Астън Вила
The Mirror | 2024-04-27 | 23:34:19

Редица бесни играчи на Челси наобиколиха рефера, след като им беше отказан грандиозен победител в добавеното време срещу Астън Вила.

Аксел Дисази си помисли, че е вкарал победния гол на Вила Парк, след като прати топката с глава извън Робин Олсен, за да завърши драматично завръщане и да изведе сините с 3-2 напред.

Въпреки това, докато играчите на Челси се връщаха от празнуване с пътуващите привърженици, реферът Крейг Поусън беше принуден да премине от VAR и да погледне монитора си отстрани на терена за инцидент, довел до гола.

Беноа Бадиашиле изглежда бутна Диего Карлос в гърба, докато топката падаше в наказателното поле, преди тя да бъде центрирана в Disasi, за да вкара отблизо.

Въпреки че инцидентът изглеждаше мек, Поусън реши, че е достатъчно да бъде даден фаул и голът беше записан. Играчите на Челси изглеждаха объркани от решението, докато Вила беше облекчен.

Нито една от страните не успя да наложи победител в оставащите няколко минути, тъй като и двете трябваше да се задоволят с равенство 2-2, което помрачи надеждите на сините за класиране за Европа този сезон.

След съдийския сигнал за пълното време, Челси изрази разочарованието си от длъжностните лица, че спорно отхвърлиха победния им удар. Няколко играчи, включително Нони Мадуеке, Дисаси и Мадуеке, заобиколиха Поусън, докато Почетино нахлу на терена, за да помогне за разделянето на протестите.

След това Почетино беше забелязан да води кратък разговор със защитника на Вила Езри Конса, докато настроението изглеждаше успокоено. Разбираемо, сините бяха раздразнени, след като дойдоха отзад, за да предизвикат драматично завръщане и играха превъзходно през втория период в Уест Мидландс.

Говорейки след мача, Мадуеке почувства, че голът трябваше да се зачете. Той каза: „Трябваше ли да са три точки? Да. Смятам ли, че голът трябваше да остане? Да. Няма какво друго да кажа за ситуацията.

„Трябва да играем по-добре на моменти във фазите на играта. Имаме изобилие от качество и когато стреляме, ние сме мач за всеки отбор. Последният мач беше ужасен. За 70 минути днес отборът беше изключителен.

„Това е процес. Гордея се с отбора днес. Победихме ги и тук по-рано през сезона. Искахме да дойдем тук и да спечелим, но не трябваше да бъде."

Междувременно Почетино каза пред TNT Sports: „Всички, които са гледали мача, ще се почувстват разочаровани. Реферът каза, че това е фаул, и отмени гола, а след това го направи VAR за потвърждение.

„Съдията е невероятен и е абсурден. Трудно е да се приеме, тези неща на полуфинала [ФА Къп срещу Ман Сити] преди две седмици беше игра с ръка и нямаше дузпа, съдията не го провери.

„Това е болезнено, тъй като нанесе щети на английския футбол и мисля, че играчите на Вила и техните фенове не разбраха защо голът беше отменен.

„Те казаха, че е фаул и ако видите предизвикателството, какво се случи, ако влизаме във всяко едно предизвикателство по този начин, ще бъде фаул и няма да завършим мача с 11 [играчи].“

Вила поведе с 2-0 през първото полувреме чрез Марк Автогол на Кукурела и още един хубав удар на Морган Роджърс и изглеждаше готов да спечелят третата си поредна победа във Висшата лига, но Челси върна един гол чрез Мадуеке, преди Галахър да изравни в 81-та минута