Юрген Клоп насочва обвинението за „загуба на заговора“ към играчите на Ливърпул след краха на Аталанта
The Mirror | 2024-04-12 | 11:26:19

Недоволният Юрген Клоп призна, че провалите му в Ливърпул са „загубили заговора“ при шокиращо поражение с 3-0 от Аталанта.

Те бяха из целия магазин, докато безмилостните италианци поеха твърд контрол над четвъртфиналния двубой от Лига Европа. Двойка на бившия нападател на Уест Хям Джанлука Скамака и късния гол на бившия ас на Челси Марио Пашалич изумиха Ливърпул, който се е сблъскал с грешки.

Разбивайки се до първо домакинско поражение за сезона - и най-тежката им обща загуба в Европа на Анфийлд - това ги оставя да се нуждаят от огромен обрат в реванша следващия четвъртък в Бергамо.

Шеф. Клоп призна: „Беше наистина лош мач. Започнахме добре и не продължихме. Просто загубихме малко сюжета. Бяхме навсякъде и никъде. Не разбрах какво правят [в полузащитата].

„Изиграхме лош мач и заслужено загубихме. Трябва да усетим това сега. Но това е тази нощ, за да се чувстваш зле за това. Поздравления, Аталанта. Те играха наистина добре.”

С едно око на неделния сблъсък от Висшата лига с Кристъл Палас, Клоп настоя, че няма проблеми да започне с толкова много от редовните си играчи на пейката. Мо Салах, Анди Робъртсън и Доминик Собошлай влязоха в игра на полувремето, когато изоставаха с 1-0. Той поддържа: „Бих направил точно същото отново.

„Има причини за това. „Ако искаме да сме добри през останалата част от сезона, трябва да направим промени. Аз съм отговорен за това представяне. Знам това. Но бих го направил отново .”

Ливърпул наистина победи Аталанта с 5-0 в мач от Шампионската лига през 2020 г., за да даде надежда за възстановяването им, но Клоп каза: „Вярвам, че не е моментът да говорим за това [втори мач ]. Не съм в настроение да мисля за мач след седмица.

„Определено ще се опитаме да спечелим и ще видим дали това вероятно е било слабо точка за нас за дълго време, така че би трябвало да е възможно да играете малко по-добре и много по-добре.“

и получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football , промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време, ако сте любопитни, можете да прочетете нашата