Юрген Клоп споделя своите ЛЮБИМИ моменти в Ливърпул - включително най-доброто представяне, гол и спасяване по време на управлението му, докато се подготвя за последния си мач на Анфийлд duout
Daily Mail | 2024-05-17 | 17:32:05

Има много запомнящи се инциденти за Ливърпул, откакто Клоп пое ръководството през октомври 2015 г.

Преди последния си мач Клоп беше попитан кои спомени изпъкват повечето.

Юрген Клоп си припомни забележителните моменти от мандата си като мениджър на Ливърпул

Играйте нататък Ябълка Spotify

Клоп заяви, че представянето на Ливърпул при равенството 1-1 у дома срещу Манчестър Сити през март е най-доброто представяне през неговия мандат.

Сити поведе чрез Джон Стоунс през първото полувреме, но Ливърпул изравни през втория период благодарение на дузпа от Алексис Мак Алистър и създаде много проблеми на тима на Пеп Гуардиола.

Ливърпул също имаше иск за неустойка, отхвърлен късно, като Джеръми Доку не беше наказан, след като хвана Мак Алистър.

Говорейки на пресконференцията си преди мача преди мача с Вълците, Клоп каза: „Бих казал, че най-добрият футбол, който сме играли, беше срещу Ман Сити този сезон, този ден играхме най-доброто, което имахме. Бяхме печелили и преди и играехме добре, но контролирахме мач срещу Сити, който не сме правили никога преди. Това са любимите ми 60 минути.“

Клоп заяви, че най-зрелищното представяне на Ливърпул под негово ръководство е забележителният обрат срещу Барселона през 2019 г., когато червените изоставаха с 3- 0 от първия мач от полуфинала на Шампионската лига, но успя да спечели с 4-0 във втория мач.

Divock Origi и Georginio Wijnaldum отбелязаха скоби, докато Ливърпул стигна до финала.

Клоп заяви, че равенството 1-1 на Ливърпул у дома срещу Ман Сити е най-доброто представяне под него

Завръщането на Ливърпул срещу Барселона през 2019 г. беше най-зрелищното представяне под ръководството на Клоп

Клоп приветства победата на вратаря Алисон срещу Уест Бромич като най-добрия гол отбелязан под негово ръководство

В допълнение, Клоп похвали Садио Превъзходният гол на Мане отзад срещу Уотфорд през 2019 г.

Според Клоп най-доброто спасяване при него е било спирането на Алисон, за да откаже Аркадиуш Милик

Прочутият бързо изпълнен корнер на Трент Александър-Арнолд, за да постави Ориги в този мач, беше приветстван от Клоп като най-добрата асистенция в неговия мандат.

Ливърпул вкара много голове под ръководството на Клоп, но той се отличава с този, отбелязан от вратаря Алисон, който отбеляза победния гол с глава срещу Уест Бромич Албиън през 2021 г.

Клоп също поздрави Алисон за това, че направи забележително спасяване срещу Наполи в Шампионската лига през 2018 г., когато вратарят отказа Аркадиуш Милик.

В допълнение, Клоп коментира за най-добрия гол в задната част, отбелязан под негово ръководство, тъй като той избра брилянтното усилие на Садио Мане при победата на Ливърпул с 5-0 срещу Уотфорд през 2019 г.